Strona głównaGryAktualnościTake-Two planuje aż 93 gry w ciągu 5 lat. Co z GTA...

Take-Two planuje aż 93 gry w ciągu 5 lat. Co z GTA 6?

Take-Two Interactive to jeden z największych wydawców gier na świecie. Mają w swoim portfolio takie produkcje, jak seria Grand Theft Auto, Red Dead Redemption czy też NBA2K. Jednak na tym ich plany się nie kończą. Firma ma w planach wydanie aż 93 gier w ciągu 5 najbliższych lat. Czy wśród nich będzie GTA 6?

Take-Two Interactive najbardziej znane jest z wydawania gier z serii Grand Theft Auto oraz Red Dead Redemption, ale nie są to jedyne tytuły w ich portfolio. Na długiej liście znajdują się też produkcje 2K Games z serią Borderlands, Cywlizacją, NBA2K, Mafią czy też BioShockiem na czele. To plasuje Take-Two w światowej czołówce największych wydawców gier na świecie. Nie oznacza to jednak, że firma zamierza osiąść na laurach. Wręcz przeciwnie. Plany na najbliższe lata są bardzo ambitne.

Karl Slatoff z Take-Two Interactive przyznał, że w planach firmy jest wydanie aż 93 produkcji w ciągu najbliższych 5 lat. Spośród nich aż 63 produkcje mają zaliczać się do tytułów z wyższej półki, 17 do średniej półki, a 13 to tzw. gry casualowe. Z tego 72 trafią na konsole, komputery i platformy streamingowe pokroju Google Stadia, a 21 na urządzenia mobilne. Ważne są też ceny. Take-Two przyznało, że 67 z tych 93 produkcji trzeba będzie kupić. Pozostałe 26 będzie dostępnych w ramach modelu free-to-play (prawdopodobnie większość na smartfony i tablety).

Karl Slatoff przyznał jeszcze jedną ciekawą rzecz. Z owych 93 gier około połowa (47) będzie opierać się na znanych już markach. Pozostałe zostaną stworzone w zupełnie nowych i nieznanych jeszcze światach. Do pierwszej listy na pewno możemy zaliczyć cykliczne produkcje 2K Games. Prawdopodobnie wśród nich znajduje się też GTA 6, a także Bully 2. Być może trafi się też nowa Mafia, nowy BioShock, a także Cywilizacja, ale to już moje własne strzały w ciemno. W każdym razie Take-Two ma bardzo ambitne plany.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamer
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię