Strona głównaGryAktualnościMinecraft: Aktualizacja Netheru wprowadza do gry nowy surowiec

Minecraft: Aktualizacja Netheru wprowadza do gry nowy surowiec

Do Minecrafta trafiła właśnie nowa aktualizacja wprowadzająca zmiany w wymiarze Nether. Gracze zyskali możliwość zbierania oraz wykorzystywania nowego surowca jakim jest Netherite.

Twórcy Minecrafta, Mojang poinformowali na blogu gry o najnowszej aktualizacji produkcji wprowadzającej zmiany w wymiarze Nether. Pierwsza z nich to zmiana nazwy, od teraz nazywa się on The Nether Wastes. Jednak najważniejszą rzeczą jest wprowadzenie nowego i bardzo rzadkiego surowca o nazwie Netherite.

Zobacz: Do kwietnia 2021 roku Ubisoft chce wydać 5 gier AAA. Jakie?

Skoro, rzadki to także bardzo cenny i przydatny. Netherite możemy wykorzystać na wiele sposobów, jest on przede wszystkim niezwykle wytrzymały oraz odporny na lawę. Swoją wytrzymałością pokonuje nawet diament. Pokrycie broni nowym surowcem zwiększy jej wytrzymałeś oraz ilość zadawanych obrażeń. Z kolei wykorzystanie go do budowy zbroi zwiększy ochronę i doda odporność na odrzut, wybuchy i ogień. Możemy go użyć również do tworzenia dekoracji.

Jeżeli już planujecie pokrycie całego rynsztunku tym cennym minerałem, to muszę Was zmartwić. Zdobycie Netherie’u wymaga udania się do The Nether Wastes, gdzie czyhają na nas potwory. Podczas tej wycieczki będziemy szukali minerału znanego jako Ancient Debris, który występuje równie rzadko jak diament. Żeby go wydobyć potrzebujemy diamentowego kilofu. Dalej jak już mamy Ancient Debris musimy go przetopić na Netherite Scrap, które w połączeniu ze sztabą złota dadzą nam upragniony Netherite.

Zobacz: Activision Blizzard zarobiło miliardy dolarów na samych mikrotransakcjach

Nowy minerał to nie jedyna rzecz wprowadzana przez aktualizację. Do gry trafiły również nowe biomy jak Crimson Forest oraz Soulsand Valley. Jak podkreślają twórcy sama aktualizacja nie jest w pełni gotowa, ale została już udostępniona, żeby mogli wypróbować ją przed premierą.

No to kilofy w dłonie!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię