Strona głównaGryAktualnościMinecraft – gracze stworzyli bibliotekę ocenzurowanych książek z całego świata

Minecraft – gracze stworzyli bibliotekę ocenzurowanych książek z całego świata

Można powiedzieć, że jedyną rzeczą jaka nas ogranicza w Minecrafcie to nasza wyobraźnia. Tym razem ekipa BlockWorks we współpracy z Reporterami Bez Granic zbudowała bibliotekę, w której znalazły  się ocenzurowane książki z całego świata.

W ramach projektu The Uncensored Library  zgromadzono ponad 200 prawdziwych reportaży i innych dzieł, które są blokowane w wielu krajach przez totalitarne reżimy. Mapa z biblioteką została udostępnia do użytku publicznego 12 marca, czyli w Światowy Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu.

Zobacz: Pokemon GO – do łapania stworków nie trzeba wychodzić z domu. Przez koronawirusa

Piękny budynek biblioteki został stworzony przez 24 budowniczych. Gmach został podzielony na pięć działów symbolizujących pięć krajów, w których cenzura blokuje dostęp do różnych publikacji publicystycznych oraz książkowych. Zgromadzono w nich książki z Egiptu, Arabii Saudyjskiej, Wietnamu, Meksyku oraz Rosji.

Z treścią każdego z tekstów, możemy zapoznać się podchodząc do stojaka. Tematyka udostępnionych tekstów jest różnoraka, a teksty można czytać zarówno w oryginale jak i po angielsku.

Zobacz: Chińczyk schował dziecko w kapsule niczym z Death Stranding

Same zbiory to nie wszystko, przeogromne wrażenie robi również budowla. Każde z pomieszczeń zostało wykończone z wielką starannością. W środku znajdziemy między innymi punkt informacyjny opisujących działalność Reporterów Bez Granic, zdjęcia autorów projektu i wiele innych detali.

Jeżeli chcielibyście uzyskać dostęp do biblioteki, możecie pobrać ją TUTAJ. Lub wejść na serwer, działający na Minecraft java w wersji 1.14.4. Dostępny jest pod adresem visit.uncensoredlibrary.com, wymaga jednak płatnego konta.

A jeżeli nie macie czasu to zobaczcie materiał prezentujący proces tworzenia biblioteki:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię