Advertisement
Strona głównaGryAktualnościMinecraft: świat budowany przez rok usunięty przez ojca w ramach kary

Minecraft: świat budowany przez rok usunięty przez ojca w ramach kary

Wydawać by się mogło, że pojawiające się od startu pandemii głosy o tym, że gry to teraz najlepszy sposób na spędzanie czasu, powinny dotrzeć do świadomości każdego. Przypadek pewnego ojca wskazuje jednak na coś innego.

Pewien użytkownik Reddita opowiedział tam przypadek swojego 9-letniego syna. Otóż chłopak od pewnego czasu (prawdopodobnie od startu pandemii i odwołania zajęć w szkołach) zaczął mieć problemy ze wstawaniem o zwyczajowej porze. Do tej pory była to 7:00 rano, jednak od pewnego momentu chłopak wstawał w okolicach 9:00 czy nawet 10:00. Ostrzegł syna kilka razy, że jeśli ten nie wróci do nawyku wczesnego wstawania, skończy się to solidną karą.

Zobacz: Minecraft – nowa mapa symulator pandemii

I od słów doszło do czynu – kiedy 9-latek po raz kolejny zaspał (wstając tym razem aż o 11:00), ojciec postanowił usunąć stworzony przez syna świat w Minecraft, nad którym 9-latek pracował przez… ROK. Dodatkowo dziecko dostało bana na komputer na kolejny miesiąc.

Zobacz: Minecraft RTX – sprawdzamy, jak działa ray tracing w świecie z sześcianów

Chłopak tak się przejął, że płakał przez cały dzień i zaczął odmawiać jedzenia. Dopiero to skłoniło ojca do zastanowienia się, czy kara była adekwatna do czynu, a to z kolei – do podzielenia się historią na Reddicie. Niestety, nie spotkał się ze szczególnym zrozumieniem, bo użytkownicy forum zwrócili mu uwagę, że problemy ze wstawaniem mogły leżeć głębiej, a teraz ojciec będzie miał problem by odzyskać zaufanie syna.

A co Wy sądzicie o tej sytuacji? Na miejscu ojca postąpili byście tak samo?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

6 KOMENTARZE

  1. Nie powinien tak postąpić dobrze by było kiedy zabrał by mu dostęp do komputera i jeszcze jedno Mojang podobno oddał mu ten świat ale dawno oglądałem o tym filmik więc ci nie potwierdze c;

  2. Słusznie postąpił. Wywraca się gówniarzom w głowach. To pokolenie do niczego nie będzie się nadawało oprócz wbijania leveli. 15-16 latki mają takie gówno między uszami, że szkoda gadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię