Strona głównaGryAktualnościMinecraft otrzymał mod, który pozwala zbudować własnego PeCeta

Minecraft otrzymał mod, który pozwala zbudować własnego PeCeta

Różne już rzeczy i miejsca budowaliśmy w Minecraft. A teraz dostajemy możliwość zbudowania… “własnego” komputera.

Najpierw tworzycie tablet, za jego pośrednictwem zamawiacie części, które docierają do Was rakietą. Potem budujecie z nich komputer. Gdzie? W Minecraft. Wśród zamawianych części możecie znaleźć płyty główne, procesory, karty grafiki, pamięci RAM oraz dyski twarde. Oprócz tego, do komputera możecie podłączyć monitor oraz myszkę.

via Gfycat

Na samym składaniu zabawa się nie kończy – instalujecie system operacyjny (wiadomo o Windows 98), a cały proces zajmuje tyle, że w grze zachodzi słońce. Potem na tak zbudowanym zestawie możecie zagrać w Dooma albo skorzystać z Painta. Cały czas będąc wewnątrz gry.

Zobacz: Minecraft: twórcy gry przeznaczają wpływy z niej na walkę z rasizmem

To nie pomysł Mojang, twórców Minecrafta, a pewnego modera. Autor, ukrywający się pod nickiem DeltaTwoForce, nazwał swoje dzieło VM Computers i opublikował na Reddicie. Do poprawnego działania, modyfikacja potrzebuje VirtualBoxa. Części do Waszego wirtualnego peceta pojawiają się po około 5 minutach od zamówienia. Modyfikacja zadziała także w trybie multiplayer, więc we wspólne budowanie komputera możecie się bawić także z przyjaciółmi.

Zobacz: Minecraft Dungeons w lipcu dostanie pierwsze DLC

Czy jest coś, czego jeszcze w Minecraft nie było?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię