Strona głównaWiadomościMinecraft najczęściej oglądaną grą na YouTube w 2020 roku

Minecraft najczęściej oglądaną grą na YouTube w 2020 roku

YouTube ogłosił, że Minecraft był w tym roku najczęściej oglądaną grą na platformie. Co więcej, cztery pozostałe gry zostały daleko w tyle.

Wygląda na to, że Minecraft mocno pracuje na swój sukces. Właśnie została udostępniona wersja gry obsługująca śledzenie promieni. Teraz dowiadujemy się, że jest to najczęściej oglądana w tym roku gra na YouTube. Według informacji na blogu platformy łączy czas oglądania wszystkich materiałów przekroczył 100 miliardów godzin na ponad 40 milionach aktywnych kanałów. Minecraft stanowił całkiem spory kawałek tego tortu.

Gra zdobyła 201 miliardów wyświetleń w ciągu roku, czyli trzykrotnie więcej niż Roblax z 75 miliardami wyświetleń. Kolejną grą w pierwszej piątce jest Garena Free Fire, GTA 5 i Fortnite, które nie przekroczyło 70 miliardów wyświetleń. Tym samym Minecraft zdominował podium i zdobył 40% wszystkich wyświetleń wśród wymienionych gier.

Zobacz: Project Athia od Square Enix to dwuletni, konsolowy exclusive PS5

Znajduje to również odzwierciedlenie w 600 milionach aktywnych graczy Minecrafta, z których wielu jest stałymi widzami kanałów Twitch poświęconych grze. Tak duże zainteresowanie w tym roku spowodowane jest między innymi opóźnieniami wielu premier i mniejszą liczbą nowych gier w tym roku. Co więcej, produkcja ta daje bardzo dużo swobody dzięki czemu, twórcy treści mogą prezentować wiele sposobów rozgrywki.

Minecraft dostępny jest na PC, Ps4, Switch i Xbox One.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię