Strona głównaGryAktualnościMinecraft RTX wychodzi z wersji beta

Minecraft RTX wychodzi z wersji beta

Po ośmiu miesiącach w wersji beta Minecraft RTX został oficjalnie wydany dla systemu Windows 10. Z tej okazji Nvidia wprowadziła dwa nowe światy obsługujące śledzenie promieni, dzięki czemu ich liczba wzrosła do piętnastu.

Nvidia w ramach uczczenia premiery Minecraft RTX wprowadziła do gry dwa kolejne mapy wspierające śledzenie promieni są to Colosseum oraz Dungeon Dash. Pierwszy z nich jest już dostępny dla graczy, drugi z zostanie udostępniony wkrótce.

Zobacz: Days Gone zyskuje rozgłos dzięki Cyberpunkowi 2077

To dość zaskakujące, że prosta grafika w Minecrafcie stała się idealnym poligonem doświadczalnym. Gra obsługuje pełne śledzenie promieniu, co oznacza, ze całe oświetlenie w grze jest śledzone i fizycznie opiera się systemie tekstur. Kolejna sprawa to obsługa DLSS 2.0.

Jak mówi Nvidia:

Pakiet tekstur renderowania fizycznego w obsługiwanych światach, współdziała z efektami opartymi na ray tracingu, co jeszcze bardziej poprawia wrażenia. Włączenie DLSS może podwoić liczbę klatek na sekundę.

Wyjście z wersji beta oznacza również rozszerzone wsparcie trybu dla wielu graczy. Dotyczy to także gry pomiędzy Minecraft i Minecrat RTX. W czasie testów beta tryb wieloosobowy RTX dostępny był tylko dla graczy beta.

Jeżeli macie sprzęt pozwalający na uruchomienie RTX to pobrać już aktualizację.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię