Strona głównaGryAktualnościMinecraft jeszcze w tym miesiącu dostanie wersję na PlayStation VR

Minecraft jeszcze w tym miesiącu dostanie wersję na PlayStation VR

PlayStation VR będzie oficjalnie wspierane w nowej wersji Minecraft, która – jak zapowiadają autorzy – pojawi się jeszcze w tym miesiącu.

Twórcy gry, firma Mojang, aktywuje wsparcie dla systemu wirtualnej rzeczywistości Sony w swoim głównym kliencie Minecrafta. To nie będzie ani żadna nowa wersja gry, anipozbawiona jakichkolwiek elementów. Gra dostanie dwa dodatkowe tryby obserwowania rozgrywki – VR: Immersive oraz Living Room. Mają one pozwolić graczom na pełną immersję w świat Minecrafta albo grać na wirtualnie stworzonym ekranie przed graczem.

Minecraft

Jak twierdzą twórcy, wsparcie dla PlayStation VR było planowane odkąd Sony wyraziło zgodę na implementację rozgrywki cross-platformowej. Nigdy nie było wątpliwości na temat tego czy taka wersja powstanie – jedynie kiedy. Tworzenie wersji dla PlayStation VR było w miarę spokojne, mimo zmian, jakie w procesie wprowadziła pandemia.

Zobacz: Minecraft: autor gry przegrał zakład i zniknął z social mediów

Gra będzie oparta o systemy VR, które powstawały już wcześniej, kilka lat temu. Port powstał przy współpracy z firmą SkyBox Labs, która zoptymalizowała projekt pod PSVR.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię