Strona głównaWiadomościMinecraft: autor gry przegrał zakład i zniknął z social mediów

Minecraft: autor gry przegrał zakład i zniknął z social mediów

Markus “Notch” Persson jest znany jako autor jednej z najpopularniejszych gier – Minecraft. W wyniku zakładu usunął konto na Twitterze.

Notch, oprócz tego, że stworzył jedną z najbardziej popularnych gier na świecie, znany jest także z kontrowersyjnych poglądów politycznych i dzielenia się nimi w social mediach. Oprócz tego jest fanem teorii spiskowych, nie grzeszył też specjalną poprawnością polityczną jeśli chodzi o inne, kontrowersyjne tematy. Między innymi to sprawiło, że nie został zaproszony na jubileusz 10 lat gry Minecraft, który organizował Microsoft.

Wygląda jednak na to, że koniec z kontrowersjami. Notch założył się z Youtuberem, Markiem Brownem, autorem kanału Game Maker’s Toolkit. Markowi nie spodobało się, że jego materiały były przerywane i otaczane reklamami, między innymi o zabarwieniu politycznym. Nawet mimo tego, że na tych reklamach zarabiał całkiem sporą kasę. Notchowi natomiast nie spodobało się, że Mark chce ingerować w reklamy związane z polityką, kazał mu więc zostawić ten temat. Mark zgodził się, pod warunkiem, że Notch skasuje konto na Twitterze. Efekt? Jak na poniższym wpisie:

Będzie Wam brakowało wpisów Notcha? Może twórca Minecrafta nie wytrzyma długo bez social mediów i reaktywuje swoje konto? A może po prostu powinien się skupić na robieniu gier?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTwitter
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię