Strona głównaEsportMistrzostwa Świata HOMM3 już wkrótce! Do walki staną Polacy

Mistrzostwa Świata HOMM3 już wkrótce! Do walki staną Polacy

Jeśli myśleliście, że w Heroes of Might & Magic III gra już tylko garstka nerdów – byliście w błędzie. Przygotujcie się na Mistrzostwa Świata HOMM3.

Heroes of Might & Magic III nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Gra ta liczy sobie już blisko ćwierć wieku, ale nadal pamięta ją praktycznie każdy fan gier. Dzięki zaangażowaniu polskich fanów, w połowie stycznia rozegrane zostaną MIstrzostwa Świata HOMM3, z które odpowiedzialne będą Fantasyexpo, CD-Action oraz portal H3.gg.

heroes-of-might-and-magic-III

Swoję drugie, a może nawet i trzecie życie Heroesy zawdzięczają fanowskiemu dodatkowi Horn of the Abyss, który pozwala m.in. przeżywać emocje rywalizacji online. Przypomnijmy, że w oryginalnej grze najbardziej popularny był tak zwany tryb hot seat, gdzie gracze rywalizowali przed jednym komputerem, na zmianę przejmując kontrolę nad swoimi bohaterami.

Zobacz: Heroes of Might – Magic III wróci w formie planszówki! Za projekt odpowiada polska firma

W Polsce już wcześniej organizowano turnieje w HOMM3, ale nigdy jeszcze nie robiono tego na taką skalę. Mieliśmy już możliwość podziwiać w akcji krajowych zawodników, rywalizujących w Mistrzostwach Polski. W nadchodzących Mistrzostwach Świata walczyć chciało niemal 1000 zawodników, jednak finałową dwójką okazali się reprezentanci naszego kraju.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię