Strona głównaWiadomościMistrzostwa Świata w „League of Legends” – przed nami ćwierćfinały

Mistrzostwa Świata w „League of Legends” – przed nami ćwierćfinały

League of Legends Worlds 2021 – Mistrzostwa Świata wchodzą w decydującą fazę. Przed nami ćwierćfinały. Kto ma największe szanse wejść do finałowej czwórki turnieju?

Mistrzostwa Świata w „League of Legends” – przed nami ćwierćfinały

Trwają Mistrzostwa Świata w „League of Legends”, w których e-sportowcy dotarli już do ćwierćfinałów. Ósemka najlepszych ekip zmierzy się w rywalizacji o awans do półfinałów prestiżowego turnieju Worlds 2021. Przyglądamy się bliżej dyspozycji ćwierćfinalistów, a także sprawdzamy ich szanse na dalszą grę. Jak poradzili sobie Polacy podczas odbywających się Mistrzostw Świata w „LoL”?

„League of Legends” Worlds 2021: kto zagra w ćwierćfinałach?

Rozgrywki w tegorocznych Mistrzostwach Świata “League of Legends” wchodzą w decydującą fazę. Przed nami starcia bezpośrednie w drabince turniejowej pomiędzy ośmioma najlepszymi drużynami eventu. Na tym etapie będziemy świadkami niezwykle emocjonujących pojedynków.

Warto odnotować, że do ćwierćfinału awansowała jedna drużyna z Europy, jedna ekipa międzynarodowa, dwie formacje z Chin i aż cztery zespoły z Korei Południowej. Pary ćwierćfinałowe Mistrzostw Świata „League of Legends” prezentują się następująco:

  • Royal Never Give Up (RNG, Chiny) – Edward Gaming (EDG, Chiny)
  • Gen.G (GEN, Korea) – Cloud9 (C9, międzynarodowo)
  • T1 (T1, Korea) – Hanwha Life Esports (HLE, Korea)
  • DWG KIA (DK, Korea) – MAD Lions (MAD, Europa)

W ćwierćfinałach zabraknie zatem drużyn, które przed rozpoczęciem turnieju typowane były do awansu do fazy pucharowej. Europejska ekipa Fnatic przegrała 5 z 6 meczy w grupie C. W ostatniej chwili z udziału w Mistrzostwach musiał wycofać się ich główny ADC, Upset. To on zwykle dźwigał na swoich barkach całą drużynę, która nie poradziła sobie bez swojego MVP.

Godnym odnotowania jest fakt, że Upseta zastąpił na Worlds 2021 gracz o nicku BEAN. Na co dzień jest on zawodnikiem grupy Fnatic Rising, czyli niższej dywizji drużyny e-sportowej. Indywidualnie poradził sobie całkiem nieźle, jednak na słaby wynik zespołu przełożył się brak zgrania z tym debiutującym na Mistrzostwach kadrowiczem.

Niezwykle ciekawa sytuacja miała miejsce w grupie D, gdzie każda z czterech drużyn zakończyła zmagania z bilansem zwycięstw i porażek 3-3. W związku z tym przeprowadzono tie-breaki, które wyłoniły zwycięzców: ekipy GEN oraz MAD. LNG Esports oraz Team Liquid musiały pożegnać się z Mistrzostwami Świata „League of Legends” 2021.

 

Kto ma największe szanse na awans do półfinałów? Opinie bukmacherów

Jeżeli spojrzymy na aktualne statystyki i analizy bukmacherów od e-sportu, wielu wskazuje potencjalną parę finałową. Zdaniem ekspertów od rozgrywek „League of Legends”, największą szansę na finał mają drużyny Edward Gaming oraz DGW KIA. Rozstawienie w ćwierćfinale faktycznie daje im spore szanse na spotkanie w ostatnim meczu Mistrzostw Świata.

Z drugiej strony, nie należy przeceniać indywidualnych umiejętności poszczególnych graczy. W drużynie T1 występuje przecież prawdziwa legenda „LoL”, Faker. W związku z tym, możemy spodziewać się łatwego awansu T1 do kolejnego etapu, gdzie Fakerowi przyjdzie zmierzyć się prawdopodobnie z DWG.

E-sport jest nieprzewidywalny, co również udowodniły trwające właśnie Mistrzostwa Świata „League of Legends”. Warto jednak sprawdzić bieżące analizy i statystyki, które dostępne są u najlepszych polskich bukmacherów. W sieci znaleźć można wszystko o bukmacherach na ZakladySport.pl – portal ten oferuje szereg przydatnych informacji.

Spoglądając na opinie bukmacherów o pozostałych parach ćwierćfinałowych, można wywnioskować, kto ich zdaniem ma większe szanse na awans. Według ekspertów, RNG ulegnie EDG, zaś C9 nie będzie miało łatwej przeprawy z GEN. Awans Royalsów do tej fazy rozgrywek i tak jest sporym zaskoczeniem – ekipa pokonała wcześniej FPX, czego nikt się nie spodziewał.

Mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w dniach 22-25 października, początek każdego spotkania zaplanowano na godzinę 14:00. W piątek zmierzą się ze sobą ekipy T1 i HLE, w sobotę RNG z EDG, zaś w niedzielę DK przeciwko MAD. Poniedziałkowy mecz GEN z C9 wyłoni ostatniego półfinalistę tegorocznych Mistrzostw Świata „League of Legends”.

 

Polacy na Worlds 2021 „League of Legends”

Podczas turnieju mistrzowskiego w ramach Worlds 2021 „League of Legends” mieliśmy okazję obserwować zmagania Polaków. Dwóch reprezentantów naszego kraju to członkowie międzynarodowej drużyny Rogue (RGE). Ci zawodnicy to Kacper „Inspired” Słoma, a także Adrian „Trymbi” Trybuś.

Zespół Rogue mierzył się z rywalami w grupie A, gdzie totalną dominację pokazała ekipa DWG KIA. Koreańczycy bez oporów wygrali wszystkie spotkania grupowe, zajmując pierwsze miejsce w tabeli. Pozostałe trzy drużyny miały ten sam bilans zwycięstw i porażek, a mianowicie 2-4.

Z tego względu w grupie A potrzebne były dodatkowe rywalizacje w postaci tie-breaków do jednego zwycięstwa. Ekipa RGE z Polakami w składzie mierzyła się najpierw z Chińskim FunPlus Phoenix (FPX). Europejczycy pokonali rywali w tie-breaku, by przejść do kolejnego etapu, czyli tie-breaku z C9.

Międzynarodowa grupa C9 reprezentująca Amerykę Północną nie pozostawiła Europejczykom żadnych złudzeń. To właśnie oni zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinałach, gdzie mierzyć się będą z wymagającym przeciwnikiem, GEN.

Wielki finał Mistrzostw Świata „League of Legends” zaplanowano na 6 listopada. Czy zobaczymy w nim największych „pewniaków”, czyli ekipy EDG i DK? Może niespodziankę sprawią jednak teamy C9 lub T1? O tym wszystkim przekonamy się już w nadchodzących dniach! Transmisje meczów dostępne będą pod tym linkiem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię