Strona głównaWiadomościOprogramowanieDiscord - firma zapowiada wsparcie kryptowalut, użytkownicy zapowiadają bojkot

Discord – firma zapowiada wsparcie kryptowalut, użytkownicy zapowiadają bojkot

Kiedy chodzi o komunikację w grach i między graczami, jest tylko kilka aplikacji równie popularnych co Discord. Wygląda na to, że twórcy są zainteresowani światem kryptowalut i NFT – jednak użytkownicy nie są zadowoleni.

Jeden z niedawnych wywiadów z CEO firmy, Jasonem Citronem sugeruje, że prowadzone są rozmowy w sprawie zawarcia w aplikacji odnośników do różnych aplikacji obsługujących kryptowaluty. Użytkownicy w odpowiedzi zagrozili masowymi rezygnacjami z subskrypcji Discord Nitro.

Discord

Citron umieścił screenshota, który sugeruje, że Discord rozwija opcje w menu Połączeń, które mają pozwolić na połączenie konta DS z Ethereum i portfelami krypto – MetaMask i WalletConnect. Drugi z wymienionych portfeli korzysta nie tylko z krypto, ale i NFT. Odpowiedź społeczności była w ogromnej mierze pełna oburzenia i krytyczna. Pojawiły się zarzuty podpierane takimi argumentami, jak wpływ na środowisko, oszustwa i inne zagrożenia, które mogą dotknąć Discorda.

Zobacz: Sony podjęło współpracę z autorami Discorda

Odpowiedzi udzielane przez Citrona nikogo nie uspokoiły, a forum Discord Nitro zalała fala wpisów od ludzi domagających się rezygnacji z tych planów i pełnych gróźb rezygnacji z subskrypcji Discord Nitro. Na chwilę obecną jednak ciężko wyrokować czy groźby te sprawią, że firma zmieni swoje plany.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceShacknews
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię