Strona głównaWiadomościHardwareMobilna wersja RTX 3080 Ti już prawie gotowa

Mobilna wersja RTX 3080 Ti już prawie gotowa

Nvidia wprowadza ostanie modyfikacje swojego najszybszego procesora graficznego aby udostępnić go w laptopach. RTX 3080 Ti ma zostać zaprezentowany na targach CES w przyszłym tygodniu. Tymczasem Videocardz ujawniło kilka ciekawych informacji na temat nowego GPU.

Według dostępnych informacji RTX 3080 Ti jest oparty na nowym procesorze graficznym, znanym jako GA103. Część danych została wzięta z listy Geekbench i szczegóły można traktować z lekkim przymrużeniem oka. Natomiast 50 modułów SM dla maksymalnie 7424 rdzeni CUDA i taktowanie 1395 MHZ jest już bardziej prawdopodobne. GPU wyposażone jest w 16 GB pamięcią GDDR6, która według Videocardz jest taktowana z prędkością 16 Gb/s.

Zobacz: Laptop ze zintegrowaną kartą graficzną – jaka wydajność w grach?

Wydajność kart będzie jednak okupiona wysokim TDP, który ma wynosić nawet 175 W w zależności od specyfikacji komputera. Biorąc pod uwagę, że całość może być sparowana z procesorem 12. generacji to laptopy z RTX 3080 Ti mogą być więc monstrualnych rozmiarów. Mogą być albo grube, albo grube i duże, albo będą pracować niczym kosiarka. Oby tylko nie jedno i drugie.

Jest też szansa, że na rynek trafią warianty Max-Q, które kosztem wydajności będą miały niższe TDP. Oznacza to, że 3080 Ti zobaczymy także w cieńszych maszynach. Chociaż model klasy Ultrabook z RTX 3080 Ti jest raczej mało prawdopodobny.

Teraz pozostaje czekać na CES i prezentacje. Kilku z producentów ma podczas targów pokazać swoje nowe maszyny z procesorami 12. generacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię