Strona głównaWiadomościMobilny potwór nadchodzi! Kolejny dowód na istnienie procesora Intel Core i9-8950HK

Mobilny potwór nadchodzi! Kolejny dowód na istnienie procesora Intel Core i9-8950HK

Pierwsze informacje na temat mobilnego procesora z serii Core i9 pojawiły się już w listopadzie 2017 roku. Jednak od tamtego czasu sprawa mocno ucichła. Teraz pojawił się kolejny dowód, że taki układ rzeczywiście istnieje i ma oznaczenie Core i9-8950HK.

Procesor pojawi się w bazie programu 3DMark jako część gamingowego laptopa MSI. Na razie nie wiadomo, jaki jest to dokładnie model, ale wiadomo, że będzie wyposażony między innymi w dwie karty graficzne GeForce GTX 1080, 32 GB pamięci RAM i dwa dyski SSD. Można zatem liczyć na sporo mocy obliczeniowej i kosmiczną wręcz cenę.

Ale wróćmy do samego procesora. Pierwsze informacje pojawiły się w listopadzie, kiedy to twórcy programu AIDA64 dodali rozpoznawanie układów Core i9-8900H. Teraz otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie, które przy okazji zdradziło częściową specyfikację tego modelu. Mowa oczywiście o jednostce sześciordzeniowej z obsługą dwa razy większej liczby wątków. Taktowanie bazowe wynosi 2,9 GHz, ale w trybie Boost może zostać podwyższone do maksymalnie 3,9 GHz.

To na ten moment wszystkie informacje, którymi dysponujemy. Data premiery pierwszy laptopów z procesorem Core i9-8950HK pozostaje w strefie tajemnic, ale najprawdopodobniej jest dość bliska. Nie liczyłbym jednak na dużą dostępność. Za taką wydajność przyjdzie nam zapłacić krocie.

Źródło: Video Cardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię