Strona głównaRecenzjeAkcesoriaModecom Volcano MC-899 - test słuchawek na każdą kieszeń

Modecom Volcano MC-899 – test słuchawek na każdą kieszeń

Czasem jest tak, że urządzenia po których spodziewamy się cudów, zawodzą, a te niepozorne – zaskakują. Tak jest w przypadku słuchawek Modecom Volcano MC-899.

Specyfikacja

 • Rodzaj słuchawek: nauszne
 • Przetworniki: dynamiczne, 50 mm
 • Standard dźwięku: Stereo (2-kanałowy), wirtualny 7.1
 • Zakres częstotliwości: 20 Hz – 20 kHz
 • Impedancja: b/d
 • Opcje regulacji: głośność, wyciszenie mikrofonu, zmiana koloru świecenia
 • Komunikacja: kabel USB
 • Mikrofon: jednokierunkowy
 • Masa: 356 g
 • Cena: ok. 199 PLN

Pierwsze wrażenie i design

Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka z MC-899 jest dość nietypowe – nie dostrzeżemy w nim bowiem żadnej plastikowej czy nawet papierowej wytłoczki, która chroniłaby słuchawki. Są one zapakowane jedynie w woreczek z tworzywa sztucznego. Co prawda opakowanie rozmiarami jest dość dopasowane do słuchawek, ale mimo wszystko trochę dziwi tak lekkie podejście do zabezpieczenia urządzenia. Oprócz słuchawek, wewnątrz znajduje się jedynie niewielka instrukcja.

Modecom-Volcano-MC-899-8

Same słuchawki występują w dwóch wariantach kolorystycznych – białym oraz czarnym. Do naszej redakcji trafiła ta pierwsza i muszę przyznać, że całość sprawia całkiem fajne wrażenie. Biały plastik, w połączeniu z szarymi elementami nauszników i wnętrza pałąka pasują do siebie i, choć mamy do czynienia z produktem dość tanim, wygląd wcale tego nie zdradza. Tym bardziej, że na słuchawkach zastosowano obowiązkowe oczywiście w produktach dla graczy diody LED. Dają one kilka efektów podświetlenia światłem ciągłym oraz jeden tęczowy. Podświetlenie można też oczywiście wyłączyć. Wszystko tworzy przyjemną dla oka, niezbyt krzykliwą całość.

Zobacz: Recenzja klawiatury mechanicznej Modecom Volcano Blade Slim

Na zestaw składa się także odpinany mikrofon. Aczkolwiek muszę przyznać, że sposób jego „montażu” jest dość niecodzienny – odpięcie / przypięcie wymaga wcześniejszego przekręcenia o 45 stopni. Więc jeśli nie macie w zwyczaju wczytywać się w instrukcję to pewnie chwilę Wam zajmie domyślenie się jak to zrobić – a jak wszyscy wiedzą, prawdziwi gracze obywają się bez instrukcji, prawda?

Modecom-Volcano-MC-899-9

Co do designu, mam właściwie tylko jedną uwagę – ogólne wrażenie trochę psuł mi kabel, wyglądający jak sznurek do wieszania prania, z pilotem w formie średnio zgrabnego kawałka białego plastiku. O ile same słuchawki są ładne i “zgrabne”, o tyle kabel z pilotem sprawiają wrażenie dość topornych. Słuchawki są za to niezwykle wygodne. Nie da się w nich co prawda regulować stopnia wysunięcia nauszników, a jedynie ich obrót wokół własnej osi, ale rozmiary, w połączeniu z zastosowanym materiałem, który ma kontakt z naszymi uszami sprawia, że nawet wielogodzinne sesje przy komputerze nie będą problemem.

Dźwięk

Przejdźmy do tego co najważniejsze – dźwięku. Tu czeka nas największe zaskoczenie. Słuchawki brzmią zaskakująco dobrze, zarówno w grach, filmach jak i przy słuchaniu muzyki. Wszystkie dźwięki brzmią dość naturalnie, bas jest przyjemny, ale nie brakuje też odpowiedniej dawki tonów wysokich. Nie jest to może audiofilska jakość dźwięku, ale mając na uwadze cenę tego modelu – jest po prostu bardzo dobrze.

Modecom-Volcano-MC-899-9

Jedyna moja uwaga dotyczy działania słuchawek w niektórych grach – tych, które wymagają naprawdę dobrego pozycjonowania. Oprogramowanie pozwala na symulowanie dźwięku 7.1, ale tam gdzie je testowałem, miałem pewien problem z rozróżnieniem kiedy odgłosy docierają z przodu, a kiedy z tyłu. Ale w tym momencie znowu należy mieć na uwadze cenę – pamiętajmy, że to model z półki do 200, a nie powyżej 1000 PLN.

Oprogramowanie

Modecom oferuje dla tego modelu całkiem sporo możliwości konfiguracji. Oprogramowanie daje między innymi opcję ustawienia equalizera, nałożenie efektów symulujących określone pomieszczenia, regulację poziomu mikrofonu, jego wyciszenie, przypisanie mu wybranego przycisku oraz przetestowanie możliwości dźwięku przestrzennego. Jednym słowem, znajdziecie tu właściwie wszystko, co jest niezbędne w tego rodzaju aplikacji.

Mikrofon

Mikrofon oferuje podobną jakość to same słuchawki. Nagrany za jego pomocą dźwięk jest dobry i wyraźny, choć mógłby być jeszcze odrobinę głośniejszy, bo przy czułości ustawionej w oprogramowaniu na 94% nagranie wychodzi dość ciche. Sami posłuchajcie:

Podsumowanie:

Modecom Volcano MC-899 to słuchawki, które – jak na swoją cenę – oferują zaskakująco dużo. Przede wszystkim dobry dźwięk, po drugie design i wygoda, do których ciężko się przyczepić, a po trzecie funkcjonalne oprogramowanie. Myślę, że mogą być dobrym pierwszym wyborem, jeśli nie chcecie inwestować olbrzymiej sumy w tego rodzaju akcesorium, szczególnie, że będą się nadawać właściwie do większości zastosowań, które dotyczą korzystania z komputera. Sprawdzą się w znacznej większości gier i nie przeszkadzają przy słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów.

Tekst powstał przy współpracy z marką Modecom.

Zalety

 • design
 • wygoda
 • stosunek ceny do jakości
 • funkcjonalne oprogramowanie

Wady

 • kabel i pilot są ciężkie i toporne

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię