Strona głównaWiadomościModularny zasilacz chłodzony cieczą o mocy 1400 W od FSP

Modularny zasilacz chłodzony cieczą o mocy 1400 W od FSP

Firma FSP wprowadza na rynek Hydro PTM+, unikalny zasilacz chłodzony cieczą. Urządzenie wyróżnia się dużą mocą oraz cichą pracą. Przy włączonym chłodzeniu cieczą może dostarczyć 1400 W energii.

Dodatkowym atutem nowego modelu zasilacza jest półpasywne chłodzenie, w przypadku gdy zapotrzebowanie na moc spadnie do 50% pompa wody zostanie wyłączona, zasilacz jest chłodzony pasywnie, co zapewnia bezgłośną pracę urządzenia. Oprócz funkcjonalności nowy produkt FSP ma przyjemny dla oka wygląd. Środek urządzenia jest oświetlony diodami LED RBG ASUS Aurora. Zapanowanie nad kablami w obudowie ułatwi jego pełna modularność.

Jak zapewnia producent urządzenie zostało zbudowane z najlepszej, jakości materiałów m.in. kondensatorów japońskiej firmy E-cap, które zapewnią niezawodne dostarczanie mocy oraz mają przedłużoną żywotność w porównaniu z kondensatorami innych firm. Konstrukcja oparta jest na pojedynczej szynie 12 V z modułem DC-DC, zapewniającym najwyższą wydajność i stabilność napięcia. Pozwala to na uzyskanie wyjątkowo wysokiej klasy sprawności 92%, oraz przyznanie certyfikacji 80 PLUS Platinum. Dodatkowo, zasilacz posiada zabezpieczenia przepięciowe, nadprądowe i przeciwko przegrzaniu. Gdy zapotrzebowanie na moc wzrasta a tym samym podnosi się temperatura, chłodzenie zapewnia wentylator 135 mm FDB obracający się z 30% prędkością. Zastosowanie chłodzenia cieczą pozwala Hydro PTM+ na podniesienie mocy ze standardowych 1200 W do 1400 W.

Dane techniczne zasilacza:

  • Moc do 1400 W przy chłodzeniu cieczą.
  • Hybrydowy płyn, chłodzenie pasywne, wentylator.
  • Oświetlenie RGB z synchronizacją ASUS Aurora.
  • Pierwszy na świecie zasilacz chłodzony cieczą z certyfikatem 80 PLUS Platinum.
  • Konstrukcja modułu DC-DC zapewnia 92% sprawność.
  • 100% japońskie kondensatory.
  • W pełni modułowa konstrukcja.
  • Sugerowana cena 700 dolarów.

Trzeba przyznać, że zasilacz robi wrażenie, ale cena zwala z nóg. Możemy go traktować jako przebiśnieg albo jaskółkę, która zwiastuje nadejście nowej serii zasilaczy chłodzonych cieczą. Co miejmy nadzieję spowoduje spadek cen.

Źródło: guru3d

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię