Strona główna Wiadomości Hardware Monitor Samsung Odyssey G9 z certyfikatem VESA DisplayHDR2000

Monitor Samsung Odyssey G9 z certyfikatem VESA DisplayHDR2000

Już niedługo na rynku pojawi się odświeżona wersja monitora Samsung Odyssey G9. Monitor ten ma jako pierwszy na świecie ma mieć certyfikat VESA DisplayHDR2000

Odświeżona wersja tego monitora pojawiła się na Chińskim portalu Taobao. Przy czym trzeba zaznaczyć, że Samsung o planowanym odświeżeniu akurat tego modelu wspominał około miesiąc temu. Jednak nie wdawał się w szczegóły, jedynie podał informację, że nowa wersja otrzyma panel Quantum MiniLED. Dzięki przeciekowi z TaoBao wiemy teraz trochę więcej detali.

Po pierwsze rozmiar panelu i jego zakrzywienie pozostały niezmienione. To nadal behemot na biurku o przekątnej ekranu 49-cali, rozdzielczości 5120 × 1440 pikseli i krzywiźnie 1000R. Dzięki tak dużej powierzchni ekranu i rozdzielczości ten monitor spokojnie zastępuje dwa ekrany QHD stojące obok siebie.

Nowy panel będzie odświeżał obraz z częstotliwością 240 Hz i otrzyma wsparcie dla NVIDIA G-Sync i AMD FreeSync Pro. Wzorowa ma być jakość wyświetlanego obrazu, pokrycie DCI-P3 ma wynosić 95% przy 10-bitowym kolorze.

Największą zmianą względem starego modelu ma być jasność świecenia oraz kontrast. Nowy panel ma otrzymać podświetlenie MiniLED z 2048 strefami podświetlenia. Dzięki temu kontrast będzie wynosił 4000:1, a maksymalna jasność to 2000 nitów (cd/cm2). Co więcej, na planszach produktowych widać oznaczenia VESA DisplayHDR2000, w tym momencie tego certyfikatu jeszcze nie ma na rynku. Więc spodziewamy się, że Samsung będzie jednym z pierwszych, jak nie pierwszym panelem, który otrzyma ten certyfikat.

Cena za ten monitor w Chińskim sklepie to 29,999 RMB, przeliczając na dolary to 4,599 USD. Zakładamy, że podana cena to tylko cena tymczasowa, która w momencie premiery zostanie podmieniona na właściwą cenę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE