Strona głównaWiadomościHardwareXiaomi Mi Q1 TV z HDMI 2.1 i panelem 120 Hz, nie...

Xiaomi Mi Q1 TV z HDMI 2.1 i panelem 120 Hz, nie obsługuje 120 Hz

Xiaomi Mi Q1 TV reklamowany jest tym, że obsługuje rozdzielczość 4K i odświeżanie 120 Hz, okazuje się, że nie jednocześnie.

Na początku tego roku Xiaomi zapowiedziało swój pierwszy duży telewizor, który na papierze prezentował się świetnie. Duży ekran – 75 cali QLED, rozdzielczość 4K i odświeżanie 120 Hz, dzięki złączu HDMI 2.1

Niestety teraz okazało się, że obiecane 120 Hz to tak naprawdę 60 Hz, a dodatkowe 60 Hz jest otrzymywane poprzez wykorzystanie techniki MEMC (Motion Estimation, Motion Compensattion), jest to technika podwajania wyświetlanych klatek, gdzie brakujące klatki są obliczane z pośrednich klatek. Technika ta ma dwie duże wady. Po pierwsze generuje duże opóźnienia, więc nie nadaje się do grania, a po drugie obraz uzyskiwany tą techniką ma efekt „opery mydlanej” nienaturalnie wygładzonego ruchu. Niestety te dwie wady powodują, że z ciekawego produktu, teraz telewizor Xiaomi Mi Q1 TV możemy przełożyć na półkę zmarnowanych szans.

Telewizor ma zadebiutować w cenie 1300 EUR, co w świetle wyżej wymienionych problemów, nadal stawia ten telewizor na straconej pozycji dla graczy. Może w ostateczności nadawać się do oglądania filmów, chociaż efekt „opery mydlanej” to jeden z najbardziej irytujących efektów. Przed przystąpieniem do zakupu polecamy każdemu zobaczyć za żywo ten telewizor, by wyrobił sobie opinię na jego temat.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię