Advertisement
Strona głównaGryAktualnościMonster Hunter: World - nowy dodatek usuwa zapisy niektórym graczom PC

Monster Hunter: World – nowy dodatek usuwa zapisy niektórym graczom PC

Bardzo stresująca premiera dla fanów Monster Huntera. 

Okazuje się, że razem z nowym regionem, zadaniami fabularnymi oraz potworami dodatek Iceborne przyniósł również dosyć poważny błąd. Z pomocą przychodzą na szczęście użytkownicy Reddita. Pierwsze problemy pojawiły się już przed weekendem, który ostatecznie pozwolił na zebranie solidnej dawki informacji pozwalającej na uniknięcie podobnych problemów nowym graczom.

Zobacz: Pozew sądowy za próbę przeniesienia Red Dead Redemption 1 na PC

Monster Hunter World: Iceborne PC is deleting save files for some players from pcgaming

Błąd ma podobno dotyczyć przede wszystkim osób, które wracają do Monster Huntera po dłuższym czasie. W niektórych przypadkach po włączeniu aplikacji może pojawić się na Waszym ekranie komunikat z pytaniem o stworzenie nowego zapisy gry, ponieważ żaden nie został znaleziony. Niektórym osobom zdarzało się odruchowo wciskać opcję „Tak”, co prowadziło do zastąpienia istniejącego jednak zapisu nowym.

Jeżeli traficie na taki błąd, trzeba natychmiast wyłączyć grę, potwierdzić swoją decyzję przy wyskakującym komunikacie i włączyć ją z powrotem. Wasz stary zapis powinien pojawić się po restarcie.

Jest to problem o tyle niewygodny, że nowy dodatek można rozpocząć dopiero po przejściu podstawowej wersji gry. Gracze, którzy stracili więc swoje zapisy mają w rezultacie czasami do nadrobienia nie tylko samą kampanię, ale również tonę grindu w poszukiwaniu lepszych broni i pancerzy.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię