Strona głównaGryAktualnościMorrowind - dzięki technologii ESRGAN gra narodziła się na nowo

Morrowind – dzięki technologii ESRGAN gra narodziła się na nowo

Serii Elder Scrolls nie można odmówić długowieczności. Tysiące modów, porty, wydania specjalne sprawiają, że Skyrim nadal jest kupowany i ogrywany. Teraz do młodszego brata może dołączyć Morrowind. A wszystko to za sprawą modderów, którzy sprawili, że gra wygląda jakby została wydana wczoraj.

Stworzony przez modderów Morrowind Enhanced Textures wykorzystuje nową metodę skanowania obrazu ESRGAN, która pobiera obraz o niskiej rozdzielczości i dodaje realistyczne szczegóły. Twórca modyfikacji DassiD dodaje, że oprogramowanie to tworzy bardziej wierny i realistyczny obraz, niż można było uzyskać wcześniej tradycyjnymi metodami. Pozwala to na czterokrotne zwiększenie rozdzielczości tekstur pierwotnie użytych w grze. Co więcej proces jest całkowicie zautomatyzowany. Algorytm przeprowadza operację na wszystkich teksturach, bez konieczności ingerowania w kod gry.

Zobacz także: Microsoft pracuje aż nad czterema wersjami nowego Xboxa?

Poniżej screeny z gry:

Nowy mod jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli chcesz wprowadzić Morrowind w XXI wiek. Co więcej nie jest to jedyny tego typu projekt. Skywind to próba przeniesienia całego Morrowind na silnik Skyrim. Jeżeli chcielibyście pobrać Morrowind Enhanced Textures wystarczy wejść TUTAJ.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię