Strona głównaWiadomościMSI GeForce GTX 1080 Ti DUKE – budżetowy potwór

MSI GeForce GTX 1080 Ti DUKE – budżetowy potwór

MSI poszerza swoją ofertą najwydajniejszych kart graficznych z rodziny GTX 1080 Ti. Najnowszy model o nazwie DUKE ma być skierowany – chociaż może to brzmieć nieco absurdalnie – do tych mniej wymagających użytkowników.

Trudno mówić o jakimkolwiek modelu GeForce GTX 1080 Ti jako o budżetowym, ale taki właśnie ma być wariant DUKE marki MSI. Ma to być jeden z tańszych modeli z tej serii na rynku, na początek przeznaczony na rynek azjatycki. Na ten moment nie wiadomo, czy zadebiutuje także w Europie i trudno cokolwiek wyrokować w tej kwestii.

Jeśli chodzi o wyposażenie karty, to wcale nie prezentuje się ono tak bardzo budżetowo. Producent zdecydował się na zastosowanie systemu chłodzenia TriFrozr z aż trzema wentylatorami. Oprócz tego MSI obiecuje komponenty klasy militarnej, które mogą pochwalić się certyfikatem MIL-STD-810G. Ma on świadczyć o ich wytrzymałości i długowieczności. Pozostała specyfikacja jest standardowa. Karta ma 3584 jednostki strumieniowe oraz 11 GB pamięci GDDR5X na 352-bitowej szynie. Taktowania to odpowiednio 1480 MHz w trybie bazowym, 1582 MHz w trybie Boost oraz 11016 MHz dla pamięci. MSI GeForce GTX 1080 Ti DUKE zaoferuje poza tym dwa złącza HDMI, dwa DisplayPort oraz jedno DL-DVI-D.  Cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię