Strona głównaWiadomościMSI ma nową gamingową 17-tkę GT75VR Titan

MSI ma nową gamingową 17-tkę GT75VR Titan

Tajwański producent sprzętu komputerowego brutalnie wedrze się na na listę najlepszych laptopów do gier. Wysoką lokatę zapewni mu mechaniczna klawiatura, 17-calowa matryca z wysokim odświeżaniem, a przede wszystkim wydajny układ procesora i7 7.generacji z GTX 1080.

Jeśli konkurencja zdążyła zamknąć za sobą drzwi do miejsca, w którym wygrzewają się wyłącznie gamingowe komputery przenośne, to MSI wyrwie je w trymiga z zawiasami. Model GT75VR Titan zdeprymuje przeciwników, a swoich właścicieli wprawi w stan growego uniesienia. To będzie kolejny mały potwór stworzony na chwałę tajwańskiego imperatora.

A o co tyle krzyku? Zerknąwszy na specyfikację sprzętu, można założyć, że wszystkie gry będą hulać na nim w najwyższych detalach. W ramach jednego modelu do wyboru będą dostępne różne konfiguracje. Najpierw zdecydujemy, czy chcemy laptopa z matrycą Full HD (3 ms opóźnienia i odświeżanie na poziomie 120 Hz) lub panel IPS z rozdzielczością UHD (3840×2160) o 100% pokryciu kolorów RGB.

Gdy w końcu uporamy się z ekranem, czekać na nas będą kolejne sprzętowe dylematy, a wśród nich najważniejszy – karta graficzna. Producent oferuje 3 warianty GPU: GTX 1080, GTX 1070 SLI, GTX 1070. Później przyjdzie czas na pamięć RAM DDR4, którą możemy zapakować do pojemności 64 GB. Z procesorem jest o tyle łatwiej, gdyż standardem będzie montaż 7. generacji procesora Core i7-7820HK o wysokim potencjale do podkręcania. Za regulację temperatury pracy odpowie system chłodzenia Cooler Boost Titan, w którego skład wchodzą 2 wentylatory oraz 10-12 miedzianych rurek cieplnych.

Do magazynowania danych posłużą nam 2,5 „dysk SSD i opcjonalnie 2 dyski NVMe M.2 SSD PCI-e Gen3 x4 , które będzie można zgrać ze sobą w Raid0. Ponadto na wyposażeniu znajdziemy mechaniczną klawiaturę z podświetleniem RGB, dedykowaną kartę sieciową KillerDoubleShot Pro o standardzie 10GbE Ethernet obsługującą technologię MULTI GIG (10 razy szersza przepustowość łącza sieciowego) i głośny system audio 2.1.

Z racji swojego bogatego wnętrza laptop będzie trochę cięższy od typowych mobilek. Tutaj jest to 4,73 kg z baterią. Jego ogromna masa idzie w parze z astronomiczną ceną 2800-4100 euro.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię