Strona głównaWiadomościHardwareMSI MAG Vampiric 010M - obudowa zrodzona z mroku

MSI MAG Vampiric 010M – obudowa zrodzona z mroku

Firmy MSI, niegdyś znanej lepiej pod nazwą Micro-Star International nie trzeba chyba nikomu bliżej przedstawiać. To jeden z czołowych i lepiej znanych producentów sprzętu i akcesoriów komputerowych. Jednym z ich najnowszych produktów jest obudowa MAG Vampiric 010M.

Co prawda maskotką firmy MSI jest czerwony smok, ale przy tworzeniu obudowy MAG Vampiric 010M twórcom przyświecała historia innej postaci – wampira Draculi, zwanego księciem ciemności. W ten sposób powstała obudowa utrzymana w tonacji czerni i szarości, z delikatnymi jedynie kolorowymi motywami na przedniej obudowie. Od całości bije tajemniczość, chłód i mrok niczym w zamku Draculi.

MSI-MAG-Vampiric-010M-3

Przejdźmy jednak do technicznych konkretów tej obudowy. Jeden z paneli bocznych wykonano ze szkła hartowanego o grubości 4 mm. To dzięki niemu już na pierwszy rzut oka rzuca się w oczy wbudowany w obudowę wentylator z podświetleniem RGB. Oprócz niego, gracze mogą w górnej części obudowy zamontować radiator o wielkości do 280 mm, który będzie można połączyć z instalacją do chłodzenia wodnego. Na froncie natomiast znajdzie się miejsce dla kolejnego radiatora, tym razem o wielkości aż do 360 mm. Ponad to, obudowa MAG Vampiric 010M pozwala na montaż łącznie aż siedmiu wentylatorów. Widać tu spore pole do popisu dla maniaków podkręcania podzespołów.

MSI-MAG-Vampiric-010M-2

Przy tak potężnych opcjach wentylacji warto byłoby zadbać również o czystość wnętrza obudowy. W przypadku MAG Vampiric 010M służy do tego specjalny filtr, montowany na górze za pomocą magnesów. Dzięki temu wyjęcie go i szybkie wyczyszczenie z zalegającego kurzu nie powinno stanowić większego problemu.

MSI-MAG-Vampiric-010M-1

Obudowa MAG Vampiric 010M pozwala na montaż płyty głównej w standardzie ATX, z 6 slotami na różnego rodzaju karty oraz 167-milimetrowego coolera dla procesora. Dla wygody użytkowników, w górnej części przedniego panelu umieszczono zestaw najważniejszych portów i wejść / wyjść szybkiego dostępu: USB 3.2 Gen1, 2 porty USB 2.0, wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe oraz oczywiście przyciski Power i Reset.

MSI-MAG-Vampiric-010M-7

Obudów komputerowych na rynku jest sporo, ale biorąc pod uwagę dużą elastyczność jeśli chodzi o możliwość montażu podzespołów, design, który będzie pasował do wielu wnętrz oraz przede wszystkim rozsądną cenę 219 zł. MAG Vampiric 010M wydaje się być wartą rozważenia propozycją.

Artykuł powstał we współpracy z firmą MSI.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceMSI
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię