Strona głównaWiadomościHardwareMSI MPG Sekira 500G i 500X – obudowy dla wymagających

MSI MPG Sekira 500G i 500X – obudowy dla wymagających

Firma MSI wprowadziła do swojej oferty dwie nowe obudowy – MPG Sekira 500G oraz MPG Sekira 500X. Obie są inspirowane toporem słowiańskiego boga Peruna. Producent zapewnia, że stawia przede wszystkim na zoptymalizowany przepływ powietrza i optymalizację pod kątem chłodzenia wodą.

Perun jest słowiańskim władcą piorunów. Co ciekawe, jego imię nie pochodzi od pioruna. Jest wręcz odwrotnie. Najpierw był słowiański bóg, a dopiero później nazwa zjawiska atmosferycznego. W naszej mitologii Perun był odpowiednikiem Zeusa lub Odyna, czyli był nadrzędnym bóstwem nad innymi. W skrócie – była to istota niezwykle potężna, a w sumie to najpotężniejsza w panteonia bóstw słowiańskich. Nic zatem dziwnego, że top właśnie jego toporem inspirowała się firmy MSI, tworząc obudowy MPG Sekira 500G oraz 500X.

MSI MPG Sekira 500G

Pierwszym z zaprezentowanych modeli jest MSI MPG Sekira 500G. Obudowa wyposażona jest między innymi w przedni panel ze złączami USB 3.2 Gen 2 typu C. Miłośnicy podświetlenia RGB LED na pewno docenią panele boczne z hartowanego szkła, które nie tylko dają wgląd do kolorowego wnętrza, ale dodatkowo nie wymagają do demontażu żadnych narzędzi. Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, w tym między innymi elementów ze złoconego aluminium.

Obudowa została zoptymalizowana pod kątem odpowiedniego chłodzenia. Dlatego też producent zadbał między innymi o wysuwany wspornik chłodnicy dla systemu chłodzenia cieczą, a także dwa wentylatory o średnicy 200 mm, które znajdują się w zestawie z urządzeniem. We wnętrzu zmieścimy zarówno płyty główne w rozmiarze EATX, jak i najdłuższe karty graficzne. Sugerowana cena detaliczna to 889 zł.

MSI MPG Sekira 500X

Druga propozycja do MSI MPG Sekira 500X. Pod wieloma względami jest to konstrukcja bardzo podobna do wcześniej opisywanej. Również wykonana jest z wysokiej jakości materiałów (aluminium i stal), ma wysuwany wspornik chłodnicy dla systemu chłodzenia wodą i przedni panel ze złączami USB 3.2 Gen 2 typu C. Obudowa ma również panele boczne z hartowanego szkła o grubości 4 mm, do montażu i demontażu których nie potrzeba żadnych narzędzi.

Na czym w takim razie polega główna różnica? Obudowa MSI MPG Sekira 500X wyposażona jest dodatkowo w panel z diodami RGB LED oraz kontroler ARGB LED, do którego można podłączyć od 1 do 8 urządzeń ARGB i do 4 wentylatorów ARGB oraz jeden wentylator systemowy. Model ten współpracuje też z systemem MSI Mystic Light SYNC. Sugerowana cena detaliczna to 989 zł.

W obu modelach szczególnie rewelacyjnie prezentują się wysuwane wsporniki do chłodnicy. Nie wiem, jak Wy, ale ja nienawidzę montować nowego chłodzenia CPU, a szczególnie w wersji z chłodzeniem cieczą. Zawsze jest to strasznie upierdliwe. Tego typu wspornik to duże ułatwienie i za to MSI należy się spory plus. Zdecydowanie podobają mi się też panele boczne z hartowanego szkła, które są tutaj aż dwa. Może i z prawej strony nie będzie się wydobywać wiele światła z systemów RGB LED, ale to zawsze miły dodatek. Zaletą są też materiały wykończeniowe – głównie stal i aluminium. Czy można chcieć czegoś więcej? Pewnie niższej ceny, ale za jakość się płaci.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię