Strona głównaWiadomościHardwareMSI potwierdza, że najnowsze mobilne układy graficzne RTX 30 będą występować w...

MSI potwierdza, że najnowsze mobilne układy graficzne RTX 30 będą występować w wielu wersjach TGP

Podczas streamu MSI Insider, pracownicy potwierdzili, że laptopy MSI z kartami graficznymi GeForce RTX 30, będą występowały w wielu odmianach różniących się wydajnością, w ramach jednego układu graficznego.

Mobilne układy graficzne w laptopach, to temat, który co jakiś czas powraca. Spowodowane jest to najczęściej zamieszaniem związanym z nazewnictwem poszczególnych układów graficznych. W tym przypadku jest trochę inaczej. Ponieważ do tej pory kupując laptopa z kartą graficzną Nvidii wiedzieliśmy, z jaką wersją tej karty graficznej mamy do czynienia. Czy jest to specjalna wersja o obniżonym TGP Max-Q, czy w pełni odblokowany układ. Wraz z wprowadzeniem najnowszej serii GeForce RTX 30, dla komputerów mobilnych NVIDIA, postanowiła zrezygnować z nazwy oznaczania poszczególnych wersji swoich modeli kart graficznych, czy to nazwą Max-Q, czy jej brakiem. Więc może się okazać, że dwa laptopy wyposażone w dwa identyczne układy graficzne, będą prezentowały dwa przeciwne bieguny wydajności. Możemy trafić na laptopa, który w swoim wnętrzu będzie miał GeForce RTX 3060 z limitem mocy TGP 60 W i drugiego, który ten limit będzie miał ustawiony na 115 W. Łatwo sobie wyobrazić, że model z obniżonym TGP będzie mniej wydajny, od tego z wyższym TGP. Co gorsze producenci sprzętu komputerowego nie mają obowiązku podawać w materiałach prasowych, z jaką wersją danego układu mobilnego mamy do czynienia czy jest to 60 W, czy 115 W.

Przez ten zabieg konsument skazany jest na mozolne szukanie dokładnych informacji dotyczących laptopa, który chce kupić, ponieważ jeśli producent nie podaje, z jaką wersją danego układu graficznego mamy do czynienia, to łatwo się pomylić i otrzymać model, który jest o 40% wolniejszy od drugiego z takim samym układem graficznym.

Poniżej przedstawiamy listę laptopów MSI, które mają otrzymać najnowsze układy graficzne GeForce RTX 30 we wszystkich wariantach mocowych.

W naszych recenzjach będziemy w widocznym miejscu zamieszczali, która wersja układu graficznego znajduje się w danym modelu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię