Strona głównaWiadomościHardwareMSI prezentuje GeForce RTX 30 Sea Hawk, serię kart graficznych z chłodzeniem...

MSI prezentuje GeForce RTX 30 Sea Hawk, serię kart graficznych z chłodzeniem wodnym

Modele GeForce RTX 30 Sea Hawk to flagowe modele MSI, które do chłodzenia zamiast klasycznego układu chłodzenia wykorzystują bloki wodne, montowane na rdzeniu lub na całej karcie.

Na targach CES 2021 firma MSI zamierza pokazać całą gamę modeli GeForce RTX 30 Sea Hawk. Zaczynając od prostszych modeli takich jak Sea Hawk X, a kończąc na modelach Sea Hawk EK X. Model Sea Hawk EK X jak sama nazwa wskazuje, powstał przy współpracy z firmą EK Waterblocks, która jest jednym z największych producentów komponentów do chłodzenia wodnego, więc zaprojektowanie dedykowanego bloku wodnego dla karty graficznej MSI to jest dla nich codzienność.

MSI w swojej informacji prasowej nie podzieliło się z konsumentami, które dokładnie układy graficzne otrzymają wersje chłodzone cieczą, ale bazując na tym, że blok wodny jest drogi w produkcji, to spodziewamy się, że tylko najmocniejsze modele RTX 3090, 3080, 3070 otrzymają te układy chłodzenia. Co więcej, producenci nadal mają problemu z dostępnością samych rdzeni graficznych, więc spodziewamy się, że na samym początku liczba dostępnych modeli, będzie bardzo niska.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię