Strona głównaWiadomościMSI twierdzi, że Radeony to karty gorszego sortu? Aktualizacja: Firma przeprasza

MSI twierdzi, że Radeony to karty gorszego sortu? Aktualizacja: Firma przeprasza

Kryzysy w social mediach wybuchają w weekendy. Nie inaczej było tym razem. Solidną wtopę zaliczył indyjski oddział MSI na Facebooku. Pracownik prowadzący konto marki stwierdził, że karty graficzne AMD są gorszego sortu.

Każdemu zdarza się powiedzieć coś głupiego, ale wypowiedź indyjskiego oddziału MSI Gaming na Facebooku to coś więcej niż tylko niezręczność. Wszystko zaczęło się od informacji, że Asus, MSI i Gigabyte dołączają do Nvidia GeForce Partner Program. Nie spodobało się to jednemu z użytkowników Facebooka, który – w komentarzu – zarzucił firmom wspieranie monopolu i działania antykonsumenckie. Oficjalny profil MSI Gaming postanowił odpowiedzieć na te zarzuty. Wypowiedź okazała się bardzo niefortunna:

– Nie chodzi o faworyzowanie któregoś z producentów. Nvidia aktualnie ma większe doświadczenie i ludzie nie będą kupować czegoś gorszego sortu.

Co prawda nie padła oficjalnie nazwa AMD, ale wiadomo, że to właśnie Czerwoni są konkurencją dla Nvidii. I jeśli ktoś pisze, że inne karty są gorszego sortu, to wiadomo, że ma na myśli Radeony. Wypowiadanie się w taki sposób o swoim partnerze, w końcu MSI produkuje też karty z układami AMD, to ogromne nieporozumienie.

Można bronić MSI, pisząc, że użytkownik sprowokował tego typu wypowiedź, piszą o wspieraniu monopolu i działaniach przeciwko konsumentom. Jednak marce takiej jak MSI nie wypada wypowiadać się w taki sposób, nawet w mediach społecznościowych.

AKTUALIZACJA:

Firma oficjalnie przeprosiła za te słowa i napisała, że nie jest to jej oficjalne stanowisko.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię