Strona głównaWiadomościNa rynku pojawi się nowy laptop do gier Dell Inspiron 7577 z...

Na rynku pojawi się nowy laptop do gier Dell Inspiron 7577 z GTX 1060

Podczas targów IFA 2017 Dell pokazał nową mobilną maszynkę. Na pewno zainteresuje graczy poszukujących równowagii między ekonomią i wydajnością w grach.

Zbudowanie przenośnych komputerów o gamingowych właściwościach to prawdziwe wyzwanie dla producentów. Muszą pogodzić ze sobą niewielkie rozmiary i oczekiwania graczy na wysoką moc obliczeniową. Firma Dell najwyraźniej znalazła idealne remedium, zamieniając potrzeby użytkowników na gotowy sprzęt do wymagających gier.

Seria Inspiron 7000 została wzbogacona o nowy model Gaming ze specyfikacją godną prawdziwych graczy. Od nas zależy, co znajdzie się wewnątrz urządzenia. Pierwsze od czego zaczniemy, to wybór matrycy Full HD lub 4K. Następnie osądzimy, jaki procesor będzie napędzać naszą mobilną jednostkę – Core i5-7300HQ lub i7-7700HQ. Obok niego w zwartym szyku pomaszerują kości pamięci RAM DDR4 do 32 GB.

O jego ostatecznej wydajności zadecyduje także wybór dysku (do 500 GB PCIe SSD) oraz karta graficzna. Do środka możemy wstawić GTX 1050, 1050 Ti, a nawet GTX 1060 obsługującego technologię Nvidia Max-Q. Dzięki zastosowaniu kart graficznych o dużej mocy przerobowej, uruchomienie gier w VR nie będzie stanowić dla niego problemu. W przypadku najbardziej wymagających gier, można się pokusić o podłączenie zewnętrznej karty eGPU za pomocą złącza Thunderbolt 3.

Równie obiecująco wygląda sprawa z żywotnością baterii. Dell zarzeka się, że Inspiron 7000 Gaming wytrzyma do 7 godzin pracy, ale trzeba mieć na uwadze, że temat długiego działania nie dotyczy gier.

Dell Inspiron 15 7577 lada moment pojawi się w sprzedaży, w bardzo przystępnej cenie. W najtańszej konfiguracji z i5 oraz GTX 1050 będzie kosztować około 999 dolarów. Chcąc sprawić sobie wersję z GTX 1060 będzie trzeba przygotować znacznie więcej pieniędzy.

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię