Strona głównaGryAktualnościNad Pokemon Sword & Shield pracowało 1000 osób

Nad Pokemon Sword & Shield pracowało 1000 osób

Nad nowymi Pokemonami pracuje największy zespół w historii serii. 

Hype wokół premiery kolejnych Pokemonów powoli rośnie. Chociaż ostatnio widać ruch głównie przy okazji nowych gier mobilnych, deweloper ciężko pracuje nad następną, dużą premierą. Jak się okazuje, potrzeba było kilku dodatkowych par rąk do pomocy.

Zobacz: Po 22 latach Ash Ketchum został mistrzem Ligi Pokemon!

W rozmowie z Game Informerem Shigeru Ohmori poinformował redakcję, że od czasów Sun and Moon wydawanego wtedy na Nintendo 3DS, liczba osób pracujących nad Pokemonami podwoiła się. Teraz jest to już ponad 1000 głów.

Ogromną moc przerobową dostępną przy okazji tworzenia Sword & Shield, twórcy zdecydowali się wykorzystać do odrobiny kreatywności i wprowadzania aspektów rozgrywki niewidzianych w poprzednich odsłonach. Zamiast pracować nad kolejnymi Pokemonami oraz dodawaniem jak największej ich liczby, skupiono się na gameplayu.

Czy Pokemonom wyjdzie to na dobre, przekonamy się już niedługo. Premiera Sword & Shield została bowiem zaplanowana na 15 listopada.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię