Strona głównaGryAktualnościPokemon Masters zarobiło już ponad 26 milionów dolarów

Pokemon Masters zarobiło już ponad 26 milionów dolarów

To druga najlepiej zarabiająca gra Pokemon.

Jeszcze niedawno twórcy mogli pochwalić się 10 milionami pobrań i wysokimi pozycjami w rankingach iOS i Android. Teraz okazuje się również, że razem z zainteresowaniem oraz chęcią sprawdzenia, czy warto inwestować w grę swój wolny czas, przyszły spore pieniądze.

Zobacz: Pokemon GO – sprawa sądowa zmusza Niantic do wprowadzenia zmian

Pokemon Masters to najnowsza gra mobilna Pokemon skupiona przede wszystkim na walce trenerów. Chociaż pojawia się sporo głosów o średniej jakości tytule oraz bardzo męczącym endgamie, finansowo wygląda to na strzał w dziesiątkę. W pierwszym tygodniu Pokemon Masters zarobiło już 26 milionów dolarów.

Znaczna większość, bo aż 16 milionów, zostało wydanych w Japonii. 4,5 miliona przyszło ze Stanów Zjednoczonych. Nowa gra mobilna miażdży swoich poprzedników pod względem finansowym. Pokemon Quest w swoim pierwszym tygodniu zarobił zaledwie 3 miliony dolarów, a Pokemon: Magikarp Jump 300 tysięcy.

Na szczycie wszelkich rankingów wciąż znajduje się jednak Pokemon GO ze swoimi 56 milionami. Sukces największego hitu pokazuje również fakt, że Pokemon GO na początku zadebiutowało zaledwie na pięciu rynkach, podczas gdy Pokemon Masters jest dostępne już na ponad 60.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię