Nadchodzi DOOM VR?

Wygląda na to, że już wkrótce będziemy mogli zagrać w DOOM-a w VR. Australijski odpowiednik PEGI ocenił właśnie nową niezapowiedzianą jeszcze grę ID Software. Szczegóły poniżej.

22 stycznia Australian Classification Board wydało projektowi 2021A kategorię „Restricted” 18+. Twórcami gry jest ID Software a wydawcą Bethesda. Gra została scharakteryzowana jako pełna przemocy, zawierająca brutalne sceny, łagodny język, braku narkotyków, seksu i nagości. Brzmi to dość enigmatycznie, jednak składa się w logiczną całość.

Zobacz: Valve, Bethesda, Capcom i inni ukarani przez Komisję Europejską

W dokumencie nie zostały podane żadne istotne szczegóły, poza rokiem premiery 2021, oraz wsparcia dla interakcji online. Na tej podstawie można wnioskować, ze chodzi o wersję VR Doom Eternal. Wniosek został postawiony na podstawie zależności pomiędzy DOOM 2016 i wersji VR DOOM VFR z 2017 roku.

Alternatywą może okazać się Quake, ostatnią grą serii był Quake Champions z 2017 roku. Wpis dotyczący elementów online może dotyczyć trybu PvP lub kooperacji. Jeżeli faktycznie będzie to DOOM to możemy spodziewać się, że trafi on wyłącznie na PC. Głównie ze względu na to, że obecnie Bethesda należy do Microsoftu a co za tym idzie nie powinniśmy spodziewać się wersji PSVR.

Na razie jednak to traktować jako plotki i lepiej poczekać na ostateczne potwierdzenie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię