Strona głównaWiadomościVicarious Visions, twórcy THPS 1+2, stają się częścią Blizzarda

Vicarious Visions, twórcy THPS 1+2, stają się częścią Blizzarda

Gruntownej reorganizacji w szeregach Blizzarda ciąg dalszy! Po ekipie odpowiedzialnej za Warcraft 3: Reforged przyszła pora na Vicarious Visions, twórców remake’u THPS 1+2.

Wydawać by się mogło, że od prac nad Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 upłynęło stosunkowo niewiele czasu. Jednak było go wystarczająco dużo, by Blizzard podjął decyzję o wchłonięciu Vicarious Visions w swoje szeregi.

Jak podaje serwis GamesIndustry.biz, wszyscy z ponad 200-osobowej załogi VV są teraz pracownikami Blizzarda, a w konsekwencji “są w pełni oddani istniejącym i planowanym grom firmy”. Dodatkowo, szef studia, Jen Oneal, został mianowany vice-szefem dewelopmentu Blizzarda.

Blizzard Vicarious Visions

Vicarious Visions (jeśli dalej będą znani pod tą nazwą) wciąż będzie miało swoją siedzibę w Albany w stanie Nowy Jork. Studio, którego udziały Blizzard Activision kupił jeszcze w 2005 roku, jest odpowiedzialne za takie tytuły jak Skylanders, Guitar Hero, Transformers oraz Spider-Man. Pomagało także w tworzeniu innych gier, jak Destiny 2. Aktualnie nie wiadomo jakimi tytułami zajmą się jego pracownicy po wspomnianych wcześniej zmianach.

To spore przetasowanie na rynku. VV nie było jakimś małym studiem, pracującym nad niewielkim tytułem indie, było za to firmą z własnym charakterem i sporym przywiązaniem do szczegółów. Niektórzy mogą powiedzieć, że w nagrodę za stworzenie jednej ze swoich najlepszych gier w ostatnim czasie, zostali “przerobieni” na fabrykę do tworzenia dodatkowej zawartości do gier. Tak już niestety działa współczesny rynek. Studia będą przejmowane przez większe firmy.

A co Wy myślicie na temat dalszych losów Vicarious Visions?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię