Strona głównaWiadomościHardwareNajnowsza podstawka pod procesory Intel - Socket V (LGA1700) będzie niekompatybilna z...

Najnowsza podstawka pod procesory Intel – Socket V (LGA1700) będzie niekompatybilna z aktualnie oferowanymi coolerami

Procesory Intel Alder Lake-S otrzymają nową podstawkę montażową LGA 1700, które będzie niekompatybilna z aktualnie oferowanymi schładzaczami na procesory.

Aktualnie zmieniając płytę główną i procesor (w ramach jednego producenta procesorów), chłodzenie procesora z reguły przynosiliśmy do nowej platformy, ponieważ rozstaw dziur montażowych schładzacza był zachowywany przez kilka generacji procesora. Prym w tej dziedzinie wiedzie AMD, którego podstawka AM4 jest kompatybilna z aktualnie oferowanymi schładzaczami procesora już prawie 8 lat. Intel pod tym względem nie jest tak konsekwentny i co jakiś czas zmienia rozstaw śrub montażowych procesora.

Tak też się staje z nową generacją procesorów Intela. Otrzymają one nowy rozstaw otworów na chłodzenie procesora, tym razem otwory, będą miały kształt kwadratu, a nie prostokąta, jak było do tej pory. Dodatkowo samo gniazdo procesora na płycie głównej ma być niższe od starszego LGA1200. Te dwie zmiany spowodują, że wszystkie aktualnie oferowane schładzacze procesorów Intel, będą niekompatybilne z nową podstawką Intela.

Jesteśmy bardzo ciekawi jak w tym przypadku zachowają się takie firmy jak Noctua czy beQuiet, które oferowały swoim klientom wymianę podstawki montażowej dla swoich produktów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię