Strona głównaWiadomościHardwareNVIDIA kończy regularne wsparcie sterowników dla kart graficznych z rdzeniem Kepler

NVIDIA kończy regularne wsparcie sterowników dla kart graficznych z rdzeniem Kepler

Koniec regularnego wsparcia dla kart graficznych z rdzeniem Kepler oznacza, że osoby posiadające modele GeForce GTX 600/700, będą musieli poważnie zastanowić się nad zmianą karty graficznej.

Co ta deklaracja ze strony NVIDII oznacza dla graczy, którzy w swoich komputerach ciągle mają zainstalowane starsze karty graficzne. W dużym skrócie możemy napisać, że NVIDIA daje jasny sygnał, tym osobom, że to już pora na zmianę z bardzo często leciwych kart (modele GTX600 debiutowały w 2012 roku), na nowsze modele. Tylko w tym jest jeden mały problem, nowych kart nie da się kupić lub ich  ceny są zawyżone.

Czy w takim razie starsze karty graficzne nagle przestaną działać? Oczywiście nic takiego się nie wydarzy. Stare karty graficzne nadal będą w stu procentach sprawne, jedyne co się zmieni to, to, że nie będą otrzymywały kolejnych łatek do gier i optymalizacji zaszytych w sterownikach karty graficznej. Oczywiście może to spowodować, że nowe gry nie będą działały z maksymalną wydajnością, ale raczej, każdą nową grę uruchomimy, wyjątek będą stanowiły tytuły, które wykorzystują śledzenie promieni.

Ostatnia wersja sterowników, które oficjalnie będą wspierały te karty graficzne, będzie wydana pod koniec tego roku. Więc gracze mają jeszcze chwilkę na próbę dokonania zmiany karty graficznej na nowszą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię