Strona głównaGryAktualnościNajnowszy odcinek The Walking Dead: The Final Season zadebiutuje w...

Najnowszy odcinek The Walking Dead: The Final Season zadebiutuje w…

Skreślona z grafiku wydawniczego seria The Walking Dead wraca do życia. Studio Skybound Entertainment wraz z byłymi pracownikami Telltale jest już bardzo blisko zakończenia prac nad 3. odcinkiem.

Komputerowe The Walking Dead może mówić o bardzo przewrotnym szczęściu. Najpierw odcinkowa seria gier była uważana za jedną z najlepszych przygodówek. Były nagrody, dobre recenzje i nic nie wskazywało na to, że w przyszłości stanie się coś złego. Dzięki niej studio Telltale Games nabrało wiatru w żagle i zaczęło szykować się na kolejne premiery innych produkcji, m.in. drugiego sezonu The Wolf Among Us oraz The Stranger Things.

A jednak pewnego dnia studio ogłosiło upadłość. The Walking Dead, jak również reszta gier, zostały w jednej chwili pogrzebane. Mówiło się o niewielkich szansach na dokończenie rozpoczętego The Final Season TWD, ale i tą informację szybko skwitowała voice-aktorka podkładająca głos pod Clementine.

I kiedy wszystko było już niemal pewne, pojawił się płomyk nadziei. Swoistą pochodnię rozpalił Robert Kirkman, twórca zombie-uniwersum. Przyjął on pod dach swojego studia Skybound Entertainment wszystkich zwolnionych pracowników Telltale Games i zapowiedział, że pozostałe odcinki na pewno powstaną.

Jego słowa znalazły potwierdzenie w ujawnionej dacie premiery 3. odcinka. Brakuje tu może konkretów, ale jak powiedział Ian Howe (CEO Skybound), najnowszy odcinek zostanie wydany do końca 2018.

OK, biorąc pod uwagę, że byliście tak pomocni i cierpliwi, wychodzę Wam na spotkanie i potwierdzam, w pełni oczekuję, że odcinek 3 pojawi się jeszcze w tym roku i będę bardzo rozczarowany, jeśli nie zdołamy tego zrobić.

Trzymamy teraz kciuki, żeby nieprzyjemne perypetie pracowników nie odbiły się na jakości gry. Bo to, czy The Walking Dead: The Final Season zostanie ukończony, jest już pewne. W końcu ojciec uniwersum nie pozwoli zabić swojego dziecka, prawda?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię