Strona głównaWiadomościNajnowszy patch Playerunknown’s Battlerounds radzi sobie z farmerami

Najnowszy patch Playerunknown’s Battlerounds radzi sobie z farmerami

Rosnąca popularność Playerunknown’s Battlerounds sprawiła, że coraz więcej osób chce się dorobić na przedmiotach dostępnych w grze. Jednak Bluehole nie zamierza się temu ślepo przyglądać. Studio już podjęło kroki, aby pokonać farmerów.

Tym głównym i najważniejszym krokiem jest najnowsza aktualizacja, dzięki której farmienie nie ma być już opłacalne. Ale wiele osób może się w tym momencie zapytać – jak działa farmienie w PUBG? W meczach coraz częściej można trafić na całe hordy graczy, którzy są AFK (away from keyboard). Okazuje się, że wcale nie są to osoby, które ktoś nagle zawołał lub musiały coś pilnie załatwić. W Playerunknown’s Battlerounds jest to sposób na zdobywanie Battle Pointsów. Wystarczy tylko wziąć udział w meczu, aby na konto wpłynęło kilka BP. Co więcej, nie trzeba nawet siedzieć przed komputerem. Wszystkim zajmuje się automatyczny mechanizm.

Dzięki zebranym Battle Pointsom można z czasem nabyć cyfrowe przedmioty, np. elementy ubioru dla naszej postaci. Wiele z nich ma realną i bardzo wysoką wartość, odzwierciedloną w dolarach lub złotych. Dla przykładu zwykła szkolna spódniczka kosztuje ponad 250 dolarów. W tym momencie zapewne domyślacie się, jak działa mechanizm. Wchodzi do meczu, giniesz, zdobywasz punkty. Wchodzisz do meczu, giniesz, zdobywasz punkty… i tak w kółko. W końcu tych punktów jest tyle, że można zdobyć jakiś rzadki przedmiot, aby za chwilę sprzedać go za prawdziwe pieniądze.

Ale z tym już koniec. Tak przynajmniej twierdzą twórcy Playerunknown’s Battlerounds. W najnowszej aktualizacji zaimplementowali oni mechanizm, który nie będzie przyznawał Battle Pointsów użytkownikom, którzy nie będą aktywni. Jednocześnie włączenie bota, który ruszałby się za gracza, może być trudne. Bluehole używa powiem oprogramowania BattlEye do śledzenia oszustów, a to dość dobrze radzi sobie z botami.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię