Strona głównaWiadomościZotac prezentuje minikomputery z serii MAGNUS EK i ER

Zotac prezentuje minikomputery z serii MAGNUS EK i ER

Gamingowa wydajność nie jest domeną wyłącznie ogromnych jednostek komputerowych. Nawet w najmniejszych skorupkach możemy odnaleźć GTX 1070, czego żywym przykładem są najnowsze modele firmy Zotac.

Zapowiedziane przez Zotac najnowsze konstukcje desktopów są kolejnym krokiem na drodze do idealnej symbiozy mocy obliczeniowej i niewielkich obudów. Od dziś będzie nam się śnić zarys dwóch awangardowych minikomputerków z serii MAGNUS EK i ER. Co w nich tak niezwykłego? Poruszają nas ich rozmiary porównywalne do wielkości karty graficznej, ale przede wszystkim bogata zawartość.

MAGNUS EK łączy w sobie elegancję i wzorową wydajność. Jego sercem jest czterordzeniowy procesor 7. generacji Intel Core. Ponadto obsługuje technologię Intel Optane, pozwalając tym samym osiągać zawrotne prędkości pamięciom do magazynowania danych. Z kolei wersja ER będzie pierwszą minijednostką wyposażoną w CPU AMD Ryzen. Świetnie nada się do grania i jednocześnie uwzględni niski pobór energii.

Zarówno model EK, jak i ER zostaną uzbrojone w pamięć DDR4 2400 MHz do maksymalnej pojemności 32 GB. Do wyboru będą również karty graficzne Nvidii GTX 1060 lub 1070. Udostępnia sporo portów do podłączenia pamięci masowej, a w tym M.2 oraz SATA dla dysku 2,5″. Po zewnętrznej stronie obudowy znajdziemy wyprowadzone złącza USB 3.1 Gen. 2, port HDMI 2.0 oraz 3x DisplayPort. Z komputerka skorzystają tez osoby z monitorami o wyjściu DVI.      

Ma to być najmniejszy komputer do bezproblemowego zagrywania się w najnowsze tytuły PC. Oferowana wydajność ma być wystarczająca do zagłębiania się w grach przy wykorzystaniu okularów VR.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię