Strona głównaWiadomościNajwiększe esportowe wydarzenie w Polsce po raz 5. organizowane przy współpracy firmy...

Największe esportowe wydarzenie w Polsce po raz 5. organizowane przy współpracy firmy 3S

Zastanawialiście się kiedyś jak od strony technicznej wygląda przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia jak Intel Extreme Masters? Firma 3S właśnie uchyliła rąbka tajemnicy.

3S od pięciu lat dostarcza swoje usługi teleinformatyczne organizatorom katowickiego IEMa, a w tym roku także ESL One. Są to między innymi zdublowane łącza światłowodowe oraz zabezpieczenie przed cyberatakami. Jeśli chodzi o łącza dostarczane na teren Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego to są to światłowody o przepustowości 20 Gigabitów, a oprócz tego stałe monitorowanie dostępności usług, natomiast nad całością czuwa oddelegowana specjalnie na to wydarzenie ekipa inżynierów sieciowych. Poza tym firma przygotowała rozwiązania (oparte o środowisko serwerowe), które mają zabezpieczać event przed cyberatakami, które mogłyby wypaczyć wynik rozgrywek (ataki typu DDoS itp.).

W zeszłym roku łączny transfer danych wyniósł astronomiczną liczbę 11,2 Terabajta. A przygotowania do tegorocznego IEM Katowice w firmie 3S możecie zobaczyć na poniższym filmie:

[you tube=tCBMVqyG04s]

Źródło: 3S

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię