Tuż przed oficjalną prezentacją Narodowej Drużyny Esportowej został uruchomiony oficjalny kanał zespołu na Twitterze.
Dzisiaj o godzinie 13 rozpoczęło się spotkane prezydenta Andrzeja Dudy z reprezentantami Narodowej Drużyny Esportu. Przypomnijmy, że to oficjalna reprezentacji naszego kraju w międzynarodowych turniejach gry FIFA 19. Miłosz “milosz93” Bogdanowski oraz Jakub “cyanide” Mikołajewski będą występować w rozgrywkach FIFA eNations Cup, w której do tej pory nie mieliśmy oficjalnych przedstawicieli.
Zobacz: Prezydent Andrzej Duda powołuje esportową reprezentację Polski w FIFA
Witajcie! 👋Nazywam się Aleksandra Wicik i poprowadzę dla Was kanał Narodowej Drużyny Esportu 🇵🇱🎮
Dzięki inicjatywie @AndrzejDuda Polska dołączy dziś do nielicznej grupy krajów, które mają narodową drużynę w grę FIFA 🔥
Zapraszam do wspólnego kibicowania na wirtualnej murawie!
— Narodowa Drużyna Esportu (@eSport_Polska) 23 kwietnia 2019
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że reprezentacja esportowa będzie miała lepsze wsparcie ze strony państwa niż ma to miejsce w przypadku wielu innych dyscyplin sportowych. Nie bez powodu wielu wybitnych polskich sportowców odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej robi wszystko, aby tylko trzymać się możliwie jak najdalej od polskich związków sportowych.
Dodaj komentarz