Strona głównaWiadomościHardwareNastępca NVIDIA Ampere, ma pojawić się w przyszłym roku?

Następca NVIDIA Ampere, ma pojawić się w przyszłym roku?

Na tegorocznej konferencji GTC 2021, NVIDIA odsłoniła rąbek tajemnicy, co planuje robić w przyszłym roku, jak i w kolejnych latach.

W trakcie swojej prezentacji NVIDIA CEO Jensen Huang, przedstawił plan działań, który będzie realizowała jego firma w przyszłości. Dowiedzieliśmy się, że w roku 2022 planowana jest premiera nowych układów graficznych, które mają zastąpić aktualną serię GeForce RTX 30, oraz dowiedzieliśmy się planach produkcji nowych układów obliczeniowych ARM, oraz DPU

Jensen Huang potwierdził, że wszystkie produkowane przez NVIDIĘ układy obliczeniowe, będą zastępowane nowymi rozwiązaniami po dwóch latach, także gracze mogą spodziewać się nowych kart graficznych od NVIDII co dwa lata. Niestety w trakcie samej prezentacji Jensen Huang nie podał nazwy nowej generacji kart graficznych, tylko została ona lakonicznie nazwana Ampere Next, a kolejna generacja Ampere Next Next.

Spodziewamy się, że nowe układy graficzne otrzymają nazwę Ada Lovelace. Ponieważ wcześniej przewidywana nazwa Grace Hopper, właśnie została wykorzystana. Tak zostały nazwane najnowsze procesory ARM Neoverse, które na rynku mają zadebiutować w przyszłym roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię