Strona głównaWiadomościTwitch: użytkownicy w marcu przez 2 miliony godzin oglądali jak inni śpią

Twitch: użytkownicy w marcu przez 2 miliony godzin oglądali jak inni śpią

Według nowego raportu StreamElements, marzec 2021 był rekordowy jeśli chodzi o liczbę godzin spędzonych na oglądaniu streamów na Twitch. Niektóre wyniki są jednak dość zaskakujące.

Łącznie w marcu widzowie Twitcha spędzili ponad 2 miliardy godzin na oglądaniu swoich ulubionych streamerów. Oznacza to 100-procentowy przyrost rok do roku, co sugeruje, że streamerzy – nigdy nie byli tak popularni jak dzisiaj.

Twitch PogChamp

Większość zainteresowania przyciągnęły gry, jak chociażby GTA V ze 181 milionem godzin – mimo, że gra ma już sporo lat na karku. Na drugim miejscu było League of Legends ze 143 milionami godzinami oraz Fortnite ze 107 milionami godzin.

Jednak nie tylko gry interesują widzów. StreamElements podkreśla rosnący trend oglądania streamerów gdy… śpią. Według raportu, widzowie spędzili ponad 2 miliony godzin na obserwacji tego rodzaju “contentu”. Raport wskazuje też, że sukcesem cieszą się streamy bardzo “statyczne”. Jednym z przykładów jest stream ludwiga, który wydłużał swojego streama “z życia” za każdego suba, jakiego dostał, a w trakcie transmisji całkiem sporo było spania.

Co sądzicie o kierunku, w którym podąża streaming?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię