Strona głównaWiadomościRozrywkaNaszaKlasa.pl wkrótce przestanie istnieć

NaszaKlasa.pl wkrótce przestanie istnieć

To koniec pewnej epoki w polskim internecie. Serwis NaszaKlasa.pl, który był jednym z pierwszych polskich portali społecznościowych, zostanie zamknięty.

Termin zamknięcia portalu NaszaKlasa.pl wyznaczono na za około dwa miesiące. Jego początki sięgają roku 2006, był projektem studentów informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego, potem sprzedany niemieckiemu wydawcy Axel Springer. W czerwcu 2010 roku z jego usług korzystało około 14 milionów osób. Serwis bardzo długo nie miał żadnej konkurencji w naszym kraju – także z racji jego “tematyki”, która przyciągnęła nie tylko młodych internautów. Dopiero od roku 2010 strona zaczęła przejawiać pierwsze oznaki kryzysu, wywołane przede wszystkim konkurencją w postaci rosnącego w siłę Facebooka.

NaszaKlasa.pl

NaszaKlasa.pl ma działać do 27 lipca, a już teraz nie ma tam możliwości stworzenia nowego konta. Jeśli ktoś korzystał z usług dodatkowo płatnych (jak kultowe eurogąbki), może je wykorzystać do chwili zamknięcia, albo złożyć wniosek o zwrot pieniędzy. Niektóre gry, dostępne za pośrednictwem serwisu, będą dalej w zasięgu użytkowników, ale już w ramach innych serwisów.

Zobacz: Facebook – z serwisu wypłynęły dane ponad 500 milionów osób

Jeśli chodzi o dane i zdjęcia, mają one zostać trwale usunięte z serwerów w chwili ich wyłączenia. Dłużej może potrwać usuwanie istniejących obecnie kopii zapasowych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię