Strona głównaEsportCounter-StrikeNatus Vincere kończy współpracę z Boombl4. Powód? Inny niż myślicie

Natus Vincere kończy współpracę z Boombl4. Powód? Inny niż myślicie

Wielu fanów CS:GO spodziewało się, że pomajorowa szufla przybierze spore rozmiary, ale mimo wszystko decyzja Natus Vincere trochę zaskakuje.

Pierwszym sygnałem nadchodzących zmian mógł być wpis s1mple’a po przegranym Majorze w Antwerpii, kończącym się słowami “The End”. Wcześniej szefostwo ukraińskiej organizacji zapowiadało, że będzie starało się utrzymać aktualne składy swoich dywizji, o ile reprezentujący ich Rosjanie będą chętni przeprowadzić się z Rosji – chodzi o to, by m.in. nie opłacać rosyjskich podatków i w ten sposób nie wspierać toczącej się wojny w Ukrainie.

Zobacz: FaZe Clan mistrzami PGL Major Antwerp 2022 jako pierwsza międzynarodowa ekipa w historii

To właśnie sytuacja geopolityczna wydaje się być powodem dzisiejszej decyzji organizacji – posadzenia IGL-a dywizji CS:GO, Boombl4, na ławce, co oznacza koniec jego kariery w zółto-czarnym trykocie. Jak podkreśla NaVi w oficjalnej informacji – decyzja nie ma nic wspólnego z wynikami osiąganymi przez zespół. To kolejny znak, że chodzi o kontekst wojenny.

Natus Vincere Boombl4

Na chwilę obecną nie wiadomo kto zastąpi Rosjanina. Niektórzy sugerowali, że jego miejsce zajmie YEKINDAR, Łotysz, który niedawno opuścił szeregi Virtus.pro. Drugą opcją – przynajmniej tymczasową, na przykład na nadchodzące wiosenne finały BLAST, może być powrót Zeusa, który przez długi czas reprezentował Natus Vincere.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię