Strona główna Wiadomości Rozrywka Netflix bierze na warsztat kolejną grę. Cuphead dostanie własny serial animowany

Netflix bierze na warsztat kolejną grę. Cuphead dostanie własny serial animowany

Cuphead, swego czasu określany jako jedna z najtrudniejszych platformówek, którego grafika niezwykle przypomina stare, amerykańskie kreskówki, sam otrzyma serial animowany. The Cuphead Show pojawi się na platformie Netflix.

Pierwsze wzmianki o grze pojawiły się na E3 w 2015 roku. Gdy gra w końcu wyszła jako exclusive dla Xboxa w 2017 roku, zarówno krytycy jak i gracze byli oczarowani. I to pomimo faktu, że Cuphead jest grą z rodzaju tych, które nie wybaczają błędów. Potem pojawiły się wersje na Switcha oraz Windowsa. 

Zobacz: Wiedźmin: polscy internauci chcą walczyć z pirackimi wersjami serialu Netflixa

Szczegółów na temat animacji nie ma zbyt wielu. Wiadomo, że odpowiedzialni za nią będą Dave Wasson i Cosmo Segruson, autorzy animacji Mickey Mouse Shorts oraz Rocko’s Modern Life: Static Cling. Będą przy tym oczywiście współpracować z autorami gray – Chadem i Jaredem Moldenhauer.

Zobacz: Cuphead zadebiutuje… w samochodach Tesli

Serial animowany na platformie Netflix to nie pierwsza próba wyjścia z tematem poza grę. Na fali popularności gry pojawiło się mnóstwo gadżetów, produkowanych przy współpracy z firmami takimi jak Funko, McFarlane Toys, Dark Horse Comics – i wszystkie odnosiły sukcesy. Nawet w Disneylandach można znaleźć gości w koszulkach z postaciami z gry.

Nie ma póki co informacji na temat premiery serialu, ale ma ona już swoją stronę w aplikacji mobilnej Netflix. Mamy też dobrą wiadomość dla graczy – w 2020 powinien pojawić się dodatek do gry, zatytułowany Cuphead: The Delicious Last Course.

A jak Wam grało się w Cupheada?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE