Strona głównaWiadomościRozrywkaNetflix bierze na warsztat kolejną grę. Cuphead dostanie własny serial animowany

Netflix bierze na warsztat kolejną grę. Cuphead dostanie własny serial animowany

Cuphead, swego czasu określany jako jedna z najtrudniejszych platformówek, którego grafika niezwykle przypomina stare, amerykańskie kreskówki, sam otrzyma serial animowany. The Cuphead Show pojawi się na platformie Netflix.

Pierwsze wzmianki o grze pojawiły się na E3 w 2015 roku. Gdy gra w końcu wyszła jako exclusive dla Xboxa w 2017 roku, zarówno krytycy jak i gracze byli oczarowani. I to pomimo faktu, że Cuphead jest grą z rodzaju tych, które nie wybaczają błędów. Potem pojawiły się wersje na Switcha oraz Windowsa. 

Zobacz: Wiedźmin: polscy internauci chcą walczyć z pirackimi wersjami serialu Netflixa

Szczegółów na temat animacji nie ma zbyt wielu. Wiadomo, że odpowiedzialni za nią będą Dave Wasson i Cosmo Segruson, autorzy animacji Mickey Mouse Shorts oraz Rocko’s Modern Life: Static Cling. Będą przy tym oczywiście współpracować z autorami gray – Chadem i Jaredem Moldenhauer.

Zobacz: Cuphead zadebiutuje… w samochodach Tesli

Serial animowany na platformie Netflix to nie pierwsza próba wyjścia z tematem poza grę. Na fali popularności gry pojawiło się mnóstwo gadżetów, produkowanych przy współpracy z firmami takimi jak Funko, McFarlane Toys, Dark Horse Comics – i wszystkie odnosiły sukcesy. Nawet w Disneylandach można znaleźć gości w koszulkach z postaciami z gry.

Nie ma póki co informacji na temat premiery serialu, ale ma ona już swoją stronę w aplikacji mobilnej Netflix. Mamy też dobrą wiadomość dla graczy – w 2020 powinien pojawić się dodatek do gry, zatytułowany Cuphead: The Delicious Last Course.

A jak Wam grało się w Cupheada?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię