Strona głównaWiadomościRozrywkaNetflix ucina spekulacje – nic nie zmieniamy

Netflix ucina spekulacje – nic nie zmieniamy

Dwa dni temu pisaliśmy o ryzyku zmiany strategii przez Netflixa, który nowe odcinki swoich seriali może wypuszczać co tydzień, a nie – jak do tej pory – wszystkie od razu. Sprawa została szybko ucięta.

Netflix od zawsze wszystkie swoje seriale wypuszcza za jednym razem. Oznacza to, że nowe sezony możemy pochłania w zaledwie kilka dni, a w skrajnych przypadkach nawet w 24 godziny. Takie zjawisko ma nawet swoją nazwę i określane jest jako binge-watching. Jednak inaczej będzie w przypadku „The Great British Baking Show”, w którym odcinki będą prezentowane co tydzień. Teraz już wiemy, że to dlatego, że program powstaje we współpracy z Channel 4, które wymusiło takie działania na Netflixie.

Zobacz: Netflix zrezygnuje z wypuszczania całych sezonów naraz?

Pomimo tego pojawiły się pogłoski, według których Netflix może zmienić swoją taktykę. Sami napisaliśmy o tym, że publikowanie odcinków co tydzień może być pewnego rodzaju testem i nie jest wykluczone, że w przyszłości będziemy musieli czekać 7 dni na nowy odcinek ulubionego serialu. Jednak sprawa szybko została ucięta przez samego Netflixa, który na Twitterze napisał:

– Nic nie zmieniamy.

Warto przypomnieć, że inną strategię obierze Disney. Na Dinsney+ odcinki będą wypuszczane co tydzień.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię