Strona głównaGryAktualnościNowa wersja Steama zadebiutuje 17 września! Co się zmieni?

Nowa wersja Steama zadebiutuje 17 września! Co się zmieni?

Od wielu tygodni, a nawet miesięcy mówiło się o nowej wersji Steama. Z czasem Valve zaczęło nawet wypuszczać oficjalne grafiki, prezentujące odświeżoną wersję platformy. Jednak brakowało oficjalnej daty premiery. Właśnie dowiedzieliśmy się, że ta nastąpi już 17 września.

Steam oficjalnie zapowiedział, że już 17 września rozpocznie się otwarta beta nowej wersji biblioteki Steam. Będzie mógł w niej wziąć każdy gracz, który będzie miał na to ochotę. Ale nie będzie to jedynie zmiana wyglądu. Valve przygotowało też kilka nowych funkcji.

Zobacz: Wiceprezes Ubisoftu atakuje Steama – wasz model biznesowy jest nierealistyczny

Steam - nowa wersja

Nowa wersja Steam

Najważniejsza zmiana to oczywiście zmiana wyglądu strony z biblioteką naszych gier. Według Steama da ona nam szybki dostęp do aktualizacji gier, niedawno uruchamianych produkcji, aktywności znajomych oraz – co oczywiste – naszej biblioteki. Na stronie głównej biblioteki gier dowiemy się, w co ostatnio grali, a na liście naszych gier w co aktualnie grają nasi znajomi. Koniec też z przegapionymi aktualizacjami i wydarzeniami specjalnymi.

– Prawdopodobnie macie w swoich bibliotekach gry, do których wydano wspaniałe aktualizacje lub miały w nich miejsce wydarzenia ograniczone czasowo, ale nigdy się o nich nie dowiedzieliście. Cóż, te dni minęły bezpowrotnie. Chcieliśmy uzyskać równowagę w funkcji wydarzeń w bibliotece, by dawała wam znać o wszystkich interesujących rzeczach, które odbywają się w posiadanych przez was grach, ale bez bombardowania was powiadomieniami – informuje Steam.

To oznacza też nowe narzędzia dla deweloperów, którzy teraz mają większe możliwości interakcji z graczami, np. informując o aktualizacjach czy wydarzeniach specjalnych, a nawet prezentując oficjalne transmisje na żywo.

Zobacz: Wykryto groźną lukę na Steamie. Dotyczy ona 100 mln użytkowników platformy

Nowa wersja Steam – póki co w wersji open beta – zadebiutuje 17 września!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceSteam
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię