Strona głównaWiadomościRozrywkaNetflix, HBO GO i inne platformy tracą przez dzielenie się kontami

Netflix, HBO GO i inne platformy tracą przez dzielenie się kontami

Platformy strumieniowania weszły na salony i w pełni się w nich rozgościły. Chyba nikt nie wyobraża sobie dzisiaj braku dostępu do tysięcy filmów na zawołanie. Jednak mnogość ofert powoduje, że aby zmniejszyć koszty użytkownicy współdzielą konta, co nie do końca podoba się właścicielom platform VOD.

O ile jeszcze w 2014 roku prezes HBO nie miał nic przeciwko współdzieleniu kont, to teraz podejście jest zgoła inne. Według informacji opublikowanych przez firmę analityczną Parks Associetes, współdzielenie kont będzie generowało dla właścicieli platform coraz większe straty. Według danych platformy takie jak Netflix, Disney+, Amazon Prime Video w zeszłym roku straciły 9,1 miliarda dolarów przez dzielenie się kontami oraz nielegalną sprzedażą dostępu.

Co więcej, według analityków kwota ta może wzrosnąć w ciągu najbliższych czterech lat do 12,5 mld dolarów. Jest to związane również z rosnącą liczbą dostępnych serwisów, w tym roku mają wejść kolejne dwie platformy. Z kolei Jon Giegengack, analityk z Hub Entertainment Research twierdzi, że problemem nie jest liczba platform a nawyki młodszych pokoleń. Według badań aż 64% osób w wieku 13-24 lat współdzieli hasła, dla osób powyżej 35 roku życia odsetek wynosi 16%.

Zobacz: Robert Pattinson czuje, że Batman nie powstaje tylko dla kasy

skoro jednak problem jest tak poważny dlaczego właściciele platform nic z tym nie robią? Według CFO Netflixa Davida Wellsa firma mógłby całkowicie uniemożliwić dzielenie się kontami, jednak nie oznaczałoby to wzrostu liczby kont. Osobiście mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że mogłaby zmaleć, a część z użytkowników przeniosłaby się na strony udostępniające filmy nielegalnie.

Dużym problemem są również handlarze loginów i haseł. Z kolei korzystanie z usług przy użyciu VPN, ma tu marginalne znaczenie. Właściciele platform już teraz mogą korzystać z technologii pozwalających na identyfikację osób oglądających, jednak zbyt duża ingerencja może zniechęcić użytkowników i wprowadzić więcej szkody niż pożytku. Dlatego na razie sytuacja pozostanie bez zmian.

Zobacz: Kevin sam w domu znika z platformy Disney+. Wraz z nim wiele innych filmów

A Wy dzielicie konta w serwisach VOD czy korzystanie z pirackich stron, a może macie konta tylko dla siebie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię