Strona główna Wiadomości Rozrywka Netflix i HBO GO powodują spadek popularności pirackich serwisów

Netflix i HBO GO powodują spadek popularności pirackich serwisów

Według analityków HBO GO oraz Netflix mają w swojej ofercie najlepsze seriale. To ma przekładać się na spadek popularności pirackich serwisów, głównie ze względu na wygodę i bogactwo treści.

Według raportu Ampere Analisys, firmy specjalizującej się w analizie rynku telewizyjnego, Netflix wraz z HBO GO są platformami z bazą najlepszych seriali. Pod uwagę brany był tylko rynek amerykański, a wyznacznikiem była średnia ocena użytkowników zebrana z największych stron internetowych i sieciowych baz danych.

Zobacz: Wiedźmin Netflix: Showrunnerka komentuje słowiańskiego ducha i odnosi się do kwestii rasizmu

Najlepszymi serialami dostępnymi na platformie HBO są: Rodzina Soprano oraz Gra o tron. W przypadku Netflixa zwyciężyły: House of Cards, Black Mirror oraz Stranger Things.

W analizie brało udział 25 najpopularniejszych seriali dostępnych w serwisach streamingowych w USA. Dodatkowo przygotowano zestawienie obejmujące pełną ofertę tych platform. W nim Showtime okazało się lepsze od Netflixa, który – poza wysoko ocenianymi produkcjami – udostępnia również sporo słabszych seriali, co przekłada się na niższą średnią.

Jednak chyba najciekawszą częścią raportu okazało się być zestawienie popularności pirackich serwisów. W 9 na 10 krajów  w ciągu ostatnich dwóch lat spadło zainteresowanie tego typu usługami, nawet w Polsce. Odsetek ten wzrósł tylko w Danii.

Zobacz: Netflix – serial Wiedźmin nie jest i nie będzie adaptacją gier

Kraj:Odsetek użytkowników korzystających z pirackich źródeł (I kwartał 2017 r.)Odsetek użytkowników korzystających z pirackich źródeł (I kwartał 2019 r.)
Dania3%4%
Francja5%2%
Hiszpania12%7%
Holandia9%4%
Niemcy3%2%
Polska7%6%
Szwecja7%6%
USA9%4%
Wielka Brytania6%4%
Włochy7%5%

Według analityków powodem spadku popularności pirackich stron ma być wygoda jaką dają serwisy VoD. Obecnie korzysta z nich już 50% widzów w Europie i 70% w USA. Analitycy ostrzegają jednak, że coraz większe rozdrobnienie na rynku oraz stawianie na produkcje ekskluzywne może w niedalekiej przyszłości odwrócić ten trend i spopularyzować piractwo. A Wy korzystanie z subskrypcji którego z serwisów VoD? Jeżeli tak dajcie znać, z którego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE