Strona głównaWiadomościNeuralink – Elon Musk obiecuje, że w piątek pokaże działające urządzenie

Neuralink – Elon Musk obiecuje, że w piątek pokaże działające urządzenie

Firma Neuralink opracowuje  wszczepiane w mózg urządzenie do kontroli telefonów i komputerów za pomocą mózgu. Czy to wstęp do grania bez kontrolerów?

Elon Musk zapowiedział, że jego firma Neuralink już w najbliższy piątek zademonstruje działające urządzenie, które będzie stanowiło połączenie mózg-maszyna. Musk wielokrotnie wspominał, że uradzenie tego typu będzie niezbędne, aby człowiek mógł nadążyć za sztuczną inteligencją. Wszczep mózgowy ma pomóc ludziom kontrolować telefony i komputery za pomocą umysłu.

Zobacz: World of Warcraft Shadowlands dostanie serial animowany

Podczas prezentacji zobaczymy robota drugiej generacji podłączonego do urządzenia i sterowanego za pomocą myśli oraz zademonstruje neurony działające w czasie rzeczywistym. Nie jest jasne do końca co to oznacza. Przekonamy się o tym już 28 sierpnia.

Nowe urządzenie BMI ma łączyć się z mózgiem i neuronami przy pomocy elektrod o średnicy cieńszej niż włos. Obecnie urządzenia tego typu łączą się z mózgiem za pomocą sztywnych elektrod a ich instalacja jest inwazyjna i może powodować uszkodzenia. Elastyczne elektrody pozwolą na niemal bezinwazyjną „instalację”, której skomplikowanie jest porównywalne do operacji oka Lasik. Według zapewnień mogłaby odbywać się bez znieczulenia.

Samo urządzenie Muska ma wielki potencjał zarówno w medycynie jak i życiu codziennym. Za jego pomocą w przyszłości będzie można przywracać sprawność osobom sparaliżowanym oraz z zburzeniami neurologicznymi. Neuralink w tym roku ma rozpocząć badania kliniczne. Nie wiadomo jednak co będzie dalej.

Zobacz: Serious Sam: The First Encounter dostępny za darmo na GOG

Samo urządzenie ma również potencjał pozwalający na użycie w gamingu. Wyobraźcie sobie pozbycie się wszelkich kontrolerów i sterowanie bezpośrednio „z głowy”. Może kolejnym krokiem będzie taka stymulacja mózgu, która będzie pozwalała na granie również bez użycia monitora, takie granie w głowie, które można porównać do snu. Na razie brzmi to jak Si-Fi, ale w przyszłości kto wie?

Neuralink nie podał informacji gdzie będzie można oglądać prezentację. Możemy się spodziewać, że zostanie udostępnione na YouTube.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię