Strona głównaGryAktualnościNew World – Amazon banuje graczy za kopiowanie złota

New World – Amazon banuje graczy za kopiowanie złota

Amazon zabrał się za banowanie graczy wykorzystujących błąd pozwalający na duplikowanie złota. Jeżeli go używaliście to możecie mieć teraz problem.

Niektórzy gracze New World wykorzystują niedawno odkryty błąd, który pozwala na duplikowanie złota w ogromnych ilościach. Takie działania dosłownie zniszczyły system ekonomii w grze, przez co większość graczy woli wymieniać się rzeczami niż je sprzedawać.

W ciągu kilku godzin od odkrycia błędu Amazon wydał oświadczenie przypominające, że celowe wykorzystywanie błędów jest sprzeczne z regulaminem, a łamiący go gracze zostaną zbanowani. Błąd pojawił się w aktualizacji 1.0.3, która wprowadziła transfery pomiędzy serwerami, co miało być remedium na długie kolejki. Wielu graczy przy próbie przeniesienia postaci otrzymywało komunikat Character_Persist_Failure. Ten błąd powodował, że gdy wysłaliśmy komuś złoto i wyszliśmy z gry to po ponownym zalogowaniu całe złoto pojawiało się na obu kontach jednocześnie.

W oświadczeniu na forum Amazon możemy przeczytać:

Niektórzy gracze przenieśli złoto lub przedmioty, gdy postać została uszkodzona. Wszystkie te transakcje są rejestrowane w naszej bazie danych. Sprawdzimy je i każdy gracz, który celowo korzysta z tego błędu w celu uzyskania przewagi zostanie zbanowany[…]

Biorąc pod uwagę, że New World korzysta z gospodarki opartej wyłącznie na graczach, napędzanej surowcami i standardem złota, każdy exploit, który w magiczny sposób generuje więcej pieniędzy, może szybko wymknąć się spod kontroli.

Co więcej, niektórzy gracze zgłaszali brak waluty na swoich serwerach spowodowany brakiem działań, które produkują złoto, obniżoną wartością surowców oraz brakiem NPC, którym mogliby sprzedawać rzeczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię